Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentūroje – konferencija, kaip įgyvendinamas nacionalinis susitarimas

2015-04-16

Penktadienis, balandžio 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  Prezidentūroje atidarė konferenciją, skirtą aptarti, kaip vykdomas Lietuvos parlamentinių politinių partijų susitarimas dėl 2014–2020 m. šalies užsienio, saugumo ir gynybos politikos strateginių gairių. Konferenciją rengia Seimas kartu su Vytauto Didžiojo universitetu.

Pagrindinis šios konferencijos tikslas įvertinti, kaip įgyvendinamas prieš metus Prezidentės inicijuotas ir pagrindinių šalies politinių partijų pasirašytas nacionalinis susitarimas, kuriame nubrėžti strateginiai Lietuvos valstybės užsienio politikos ir gynybos uždaviniai.

Pernai kovo mėnesį 7 didžiausių Lietuvos politinių partijų pasirašytame dokumente įsipareigojama nuosekliai didinti šalies gynybos finansavimą, kuris 2020 m. turėtų siekti 2 % BVP, stiprinti valstybės vidaus ir išorės saugumą, įgyvendinti strateginius dujų ir elektros projektus, imtis priemonių informacinėms ir kibernetinėms atakoms atremti, ugdyti Lietuvos žmonių patriotiškumą, atsparumą dezinformacijai ir propagandai.

Konferencijoje dalyvauja nacionalinį susitarimą pasirašiusių Lietuvos parlamentinių partijų ir Vyriausybės atstovai, Seimo ir Europos Parlamento nariai, VDU ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesoriai, žurnalistai.

Konferencija tiesiogiai transliuojama internetu. Transliaciją galite stebėti adresu www.lrp.lt/lt/tiesiogiai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.17 09:56

Atgal