Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentūroje vyko koncertas-paskaita „Senojo Vilniaus istorija“

2010-04-25

Sekmadienis, balandžio 25 d. (Vilnius). Prezidento rūmų Kolonų salėje vyko koncertas-paskaita „Senojo Vilniaus istorija".

Sekmadienio popietę susirinkusiems į renginį Prezidentūroje gamtos mokslų dr. Jonas Satkūnas pasakojo apie reljefo ypatumus, lėmusius, kad būtent šioje vietovėje buvo pastatytos Vilniaus pilys ir įsikūrė pats miestas.

Europos kostiumo istorijos specialistė dr. Rūta Guzevičiūtė kalbėjo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyventojų aprangą: kaip ji formavosi, kito, kokios įtakos kostiumams turėjo Lietuvos padėtis Rytų ir Vakarų sankirtoje.

Vilniaus pilių valstybinį kultūrinį rezervatą ir leidinius „Lietuvos pilys" pristatė rezervato direktorė, menotyrininkė, paveldo ekspertė Audronė Kasperavičienė.

Renginio metu skambėjo Renesanso ir ankstyvojo baroko pasaulietinės dainos, atliekamos B.Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos senosios muzikos ansamblio „LIRUM", vadovaujamo Auksės Stankevičienės. Koncerte taip pat buvo atlikti italų, prancūzų, vokiečių ir anglų XVI-XVIIa. kompozitorių ir nežinomų autorių vokaliniai, instrumentiniai kūriniai, skambėję to meto Europos ir Lietuvos didikų dvaruose. Viduramžiškos muzikos įspūdį sustiprino autentiški merginų kostiumai, atkurti pagal to meto piešinius bei ikonografiją.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.25 15:04

Atgal