Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentūroje vyks koncertas – paskaita „Senojo Vilniaus istorija“

2010-04-20

Antradienis, balandžio 20 d. (Vilnius). Šių metų balandžio 25d., sekmadienį, 14val. Prezidentūros Kolonų salėje vyks koncertas - paskaita „Senojo Vilniaus istorija".

Gamtos mokslų daktaras Jonas Satkūnas pasakos apie reljefo ypatumus, nulėmusius, kad Vilniaus pilys ir miestas įsikūrė būtent šioje vietoje.

Europos kostiumo istorijos specialistės Dr. Rūtos Guzevičiūtės tema - Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyventojų apranga - kaip ji formavosi, kito, kokią įtaką kostiumams turėjo Lietuvos padėtis rytų ir vakarų sankirtoje.

Vilniaus pilių valstybinį kultūrinį rezervatą ir jo leidinius „Lietuvos pilys" pristatys jo direktorė, menotyrininkė, paveldo ekspertė Audronė Kasperavičienė.

Renesanso ir ankstyvojo baroko pasaulietines dainas renginyje dainuos B.Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos senosios muzikos ansamblis „LIRUM", vadovaujamas Auksės Stankevičienės. Koncerto programoje skambės italų, prancūzų, vokiečių ir anglų XVI-XVIIa. kompozitorių ir nežinomų autorių vokaliniai, instrumentiniai kūriniai, skambėję to laikmečio Europos ir Lietuvos didikų dvaruose. Viduramžiškos muzikos įspūdį sustiprins autentiški merginų kostiumai, atkurti pagal to meto piešinius bei ikonografiją.

Norinčiuosius apsilankyti renginyje, prašome registruotis telefonu 8 5 2664073 arba el. paštu ekskursijos@prezidentas.lt. Registruojantis, taip pat prašome nurodyti vardą, pavardę ir asmens kodą.

Atvykstant būtina su savimi turėti pasą arba kitą galiojantį asmens dokumentą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.20 15:41

Atgal