Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Profesionali ir moderni policija – saugi visuomenė

2011-09-29

Ketvirtadienis, rugsėjo 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Kriminalistinių tyrimų centro Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdyboje, kur susitiko su Policijos departamento ir šalies vyriausiųjų komisariatų vadovais bei pasveikino visus Lietuvos policijos pareigūnus Angelų sargų dienos proga.

Susitikime buvo pristatytos Prezidentės įpareigojimu parengtos policijos sistemos pertvarkos kryptys, pagal kurias bus kuriama šiuolaikiška, moderni, efektyviai dirbanti, saugią aplinką užtikrinanti ir visuomenės lūkesčius pateisinanti policija.

„Turime aiškų ir ambicingą tikslą - sukurti profesionalią, modernią ir patikimą policiją. Tai visuomenės saugumo ir pasitikėjimo valstybe garantas, todėl jam pasiekti būtinos bendros visų - policijos pareigūnų ir valdžios institucijų - pastangos ", - teigė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, visuomenės saugumas priklauso ne nuo policijos pareigūnų skaičiaus, o nuo pajėgų profesionalumo ir sumanaus jų valdymo. Valstybės vadovė pabrėžė būtinybę peržiūrėti Policijos departamento ir teritorinių padalinių struktūrą, aiškiai apibrėžti policijos funkcijas ir įvertinti, kiek ir kokių pareigūnų reikia joms atlikti.

Pasak Prezidentės, būtina įtvirtinti modernų, naujos kartos vadybiniais principais grįstą policijos pajėgų valdymą.

Šalies vadovės teigimu, griežtesnė pareigūnų atranka apvalys sistemą nuo neatsakingų pareigūnų, o realiai veikianti motyvacinė sistema garantuos, kad sąžiningi ir dori, atsakingai pavojingą darbą dirbantys pareigūnai bus deramai įvertinti.

Prezidentė pabrėžė, kad per 20 Nepriklausomybės metų Lietuvai pavyko suburti profesionalią policiją, tačiau liko daugybė neišnaudotų sričių ir galimybių tobulinti bei maksimaliai pritaikyti policijos darbuotojų įgytas profesines žinias ir pajėgas.

Šalies vadovė iš esmės pritarė policijos sistemos pertvarkos projektui bei paragino imtis ryžtingų ir neatidėliotinų veiksmų jam įgyvendinti.

Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą Prezidentė įteikė padėkas penkiems Lietuvos policijos pareigūnams. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.09.29 11:00

Atgal