Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Profesionalūs ugniagesiai – užtikrintas visuomenės saugumas

2014-05-04

Sekmadienis, gegužės 4 d. (Utena). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Šv. Florijono dienos ir Utenos krašto ugniagesių 90-ties metų veiklos jubiliejaus renginyje ir pasveikino Lietuvos ugniagesius profesinės šventės proga.

„Lietuvos ugniagesiai savo profesionalumu ir pasiaukojimu pelnė didžiulį šalies žmonių pasitikėjimą. Rimtu išbandymu tapo ir prieš savaitę Kuršių nerijoje kilęs gaisras. Sutelktos ugniagesių pajėgos, greitas reagavimas ir drąsa padėjo išvengti didesnės žalos gamtai ir valstybei bei dar kartą įrodė, jog šalies ugniagesiai - patikima atrama iškilus pavojui", - sakė Prezidentė, sveikindama šventės dalyvius.

Prezidentė Vyčio Kryžiaus ordino medaliu už išskirtinę drąsą ir narsumą gesinant Kuršių nerijos nacionaliniame parke kilusį gaisrą apdovanojo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vidaus tarnybos pulkininką leitenantą Tomą Endriulaitį, vidaus tarnybos kapitoną Evaldą Korsaką ir vidaus tarnybos kapitoną Mindaugą Lengviną.

Prezidentė padėkojo visiems ugniagesiams, atskubėjusiems į Kuršių neriją iš įvairių Lietuvos miestų, už darnų komandinį darbą, ryžtą ir ištvermę, siekiant sustabdyti ugnies plitimą ir likviduoti gaisrą.

Pasak Prezidentės, ugniagesiai gelbėtojai yra tie žmonės, kurie kiekvieną akimirką yra pasiruošę padėti patekusiems į nelaimę ir rizikuoja savo gyvybėmis dėl kitų žmonių sveikatos ir gerovės. Prezidentė palinkėjo ugniagesiams ir toliau taip garbingai bei atsakingai tarnauti Lietuvai ir jos žmonėms.

2013 m. ugniagesiai išgelbėjo 150 gyventojų, iš jų 5 vaikus. Gaisrai pernai sudarė 62 proc., o gelbėjimo darbai - 38 proc. išvykimų.

Šv. Florijono - ugniagesių globėjo diena minima kasmet gegužės 4-ąją.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.05.04 15:50

Atgal