Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Regiono saugumas – bendras Baltijos ir Šiaurės šalių interesas

2014-10-21

Antradienis, spalio 21 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naujuoju Švedijos Ministru Pirmininku Stefanu Löfvenu, su kuriuo darbo pietų metu aptarė dvišalius Lietuvos ir Švedijos santykius, saugumo situaciją regione, bendrų energetinių projektų įgyvendinimą ir abiejų šalių bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose. Tai - pirmasis naujojo Švedijos Ministro Pirmininko vizitas užsienyje, kurio metu jis lankosi Baltijos šalyse ir Suomijoje.

Pasak Prezidentės, Švedija visada buvo patikima Lietuvos partnerė, su kuria mūsų šalį jungia bendri politiniai interesai ir glaudūs ekonominiai ryšiai. Abiejų šalių pozicijos sutampa daugeliu klausimų - sėkmingai bendradarbiaujama tarptautinėse organizacijose, tokiose kaip Europos Sąjunga ir Jungtinės Tautos. Pirmojo užsienio vizito 2009 m. Prezidentė vyko į Švediją.

Šalies vadovė pabrėžė, kad geopolitinė situacija regione reikalauja didelio Baltijos ir Šiaurės šalių susitelkimo ir bendrų veiksmų, atkreipiant didesnį dėmesį ir į informacinį, energetinį viso regiono saugumą.

Švedija yra labai svarbi Lietuvos energetinė partnerė. Su šia šalimi statoma elektros jungtis „NordBalt" sujungs Lietuvą su Šiaurės šalimis elektros tinklais ir dar labiau padidins energetinį mūsų valstybės savarankiškumą. Numatoma, kad „NordBalt" jungtis pradės veikti kitų metų pabaigoje.

Švedija išlieka didžiausia investuotoja Lietuvoje. Pernai rudenį investicijos iš Švedijos sudarė 2,89 mlrd. eurų. 

Nuotraukos - LR Prezidento kanceliarija 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.21 13:54

Atgal