Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Rusijos invazija į Ukrainą - grėsmė visai Europai

2014-08-30

Šeštadienis, rugpjūčio 30 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šeštadienį Briuselyje dalyvaudama neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje,   pabrėžė, jog tiesioginė invazija į Ukrainą reiškia, jog de facto Rusija pradėjo karą prieš Europą, nes Ukraina pasirinko europietiškos raidos kelią ir suartėjimą su ES.
   
Prezidentės teigimu, Europos šalys pagaliau turi pripažinti tai, kas akivaizdu - Rusija vykdo karinę invaziją į suverenios valstybės Ukrainos teritoriją. Tai, pasak šalies vadovės, ne tik grubus tarptautinės teisės pažeidimas, bet ir kelia didžiulę grėsmę visos Europos saugumui.
   
Todėl, anot Prezidentės, ES valstybės privalo realiai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir imtis visų būtinų priemonių sustabdyti tolesnį konflikto eskalavimą bei atkurti stabilumą. Atėjo metas svarstyti galimybę įvesti ginklų embargą jau esamiems sandoriams su Rusija ir teikti karinę paramą Ukrainai.
   
Pasak Lietuvos vadovės, taip pat būtina užkirsti kelią europinės politikos “mistralizacijai”. Rusijos agresijos akivaizdoje nepateisinama, kai ES šalys dėl praktinės naudos išduoda savo vertybes ir saugumą, ginkluoja agresorių naujausia karine technika, kuri gali būti tiesiogiai panaudota tiek prieš Ukrainą, tiek ir prieš ES šalis nares.

Nuotraukos: The Council of the European Union ir Prezidentės spaudos tarnyba. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.08.30 18:30

Atgal