Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė įteikė skiriamuosius raštus ambasadorei prie ES

2015-07-29

Trečiadienis, liepos 29 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus nuolatinei Lietuvos atstovei prie Europos Sąjungos, ambasadorei Jovitai Neliupšienei.

Susitikime su ambasadore Prezidentė aptarė svarbiausias ES aktualijas, laukiančius darbus ir iššūkius. Prezidentė pabrėžė būtinybę išlaikyti tiek euro zonos, tiek visos ES vienybę, tuo pat metu užtikrinant, kad valstybės narės laikosi sutartų įsipareigojimų.

Prezidentė su naująja ambasadore aptarė Europos ekonominę padėtį, bei Graikijos skolų krizės sprendimo būdus. Šalies vadovė pabrėžė, kad tik atsakinga fiskalinė politika ir giluminių reformų įgyvendinimas gali pagelbėti Graikijai.

Taip pat buvo aptarta Europos saugumo situacija bei ES šalių bendradarbiavimas gynybos srityje. Pasak Prezidentės, Europos valstybės turi būti vieningos ir solidarios užtikrinant ES išorės sienų saugumą, rengiant bendrą atsaką į dezinformaciją ir propagandą, stiprinat kibernetinės ir informacinės erdvės apsaugą. Taip pat būtina išlaikyti ES dėmesį konflikto Ukrainoje klausimu.

ES ir toliau turi didinti savo konkurencingumą stiprindama vidaus rinką. Pasak valstybės vadovės, labai svarbu ir toliau intensyviai kurti vidaus energetikos rinką, imtis priemonių  leidžiančių sumažinti ES priklausomybę nuo vieno energijos tiekėjo. Didelis dėmesys turi būti skiriamas Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais, susitarimų su išorės tiekėjais skaidrumui.

1980 m. gimusi J. Neliupšienė 2009 m. įgijo politinių mokslų daktaro laipsnį, studijavo teisę ir politinius mokslus Mykolo Romerio ir Vilniaus Universitetuose. Dirbo LR Seime, nuo 2003 m. pradėjo dirbti užsienio reikalų ministerijoje. 2003–2009 m. dirbo ambasadoje Minske, saugumo politikos ir vystomojo bendradarbiavimo departamentuose. Nuo 2009 dirbo Prezidentės patarėja, o vėliau vyriausiąja patarėja užsienio politikos klausimais. Naujoji ambasadorė kalba anglų, rusų ir prancūzų kalbomis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.07.29 13:30

Atgal