Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui prie Šventojo Sosto ir Maltos ordinui

2017-07-28

Penktadienis, liepos 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus šalies nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui prie Šventojo Sosto ir Maltos ordinui Petrui Zapolskui.

Pasak šalies vadovės, Europai susiduriant su išbandymais jos saugumui, Šventojo Sosto moralinė lyderystė įpareigoja nebijoti ir toliau ginti laisvę bei taiką, saugoti žmogiškąjį orumą Europoje ir už jos ribų. Lietuvai ypatingai svarbi Šventojo Sosto pozicija dėl agresyvių Rusijos veiksmų ir karo Ukrainoje, Europos vienybės skatinimas, raginimas spręsti ekologines problemas.

Susitikime Prezidentė dar kartą pakartojo, kad Popiežius Pranciškus yra labai laukiamas Lietuvoje.

Ambasadorius P. Zapolskas taip pat bus akredituotas ir prie suverenaus Maltos ordino, kurio Pagalbos tarnyba jau 26 metus Lietuvoje buria savanorius padėti socialiai remtiniems asmenims. Pasak šalies vadovės, būtina palaikyti kuo glaudesnį bendradarbiavimą su Maltos ordinu ir skatinti dar aktyvesnę jo veiklą mūsų šalyje.

Zapolskas diplomatinėje tarnyboje dirba nuo 1991 m. Diplomatas yra ėjęs ambasadoriaus pareigas Švedijoje ir Italijoje. Prieš paskyrimą dirbo Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktoriumi.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.08.10 10:22

Atgal