Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė įteikė skiriamuosius raštus ambasadoriui Vokietijoje

2017-07-10

Pirmadienis, liepos 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Vokietijos Federacinėje Respublikoje Dariui Semaškai.

Su diplomatu šalies vadovė aptarė abiejų šalių politinį, gynybos, ekonominį, kultūrinį ir mokslinį bendradarbiavimą. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvai ir Vokietijai būtina toliau glaudžiai bendradarbiauti regiono gynybos, kibernetinių ir informacinių grėsmių klausimais.

Kalbėdama apie ekonominius ir visuomeninius šalių ryšius Prezidentė teigė, kad naujasis ambasadorius turės toliau aktyviai pristatyti mūsų šalį atskirose Vokietijos žemėse, ieškoti Vokietijos investicijų į Lietuvą. Anot šalies vadovės, ambasada taip pat turi remti baltistikos studijas Vokietijos universitetuose.

Ambasadorius turi matematikos ir politologijos išsilavinimą, nuo 1992 m. dirba Užsienio reikalų ministerijoje. Anksčiau diplomatas buvo ambasadoriumi Vengrijoje ir atstovybėje ES. 2009–2012 m. – Prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikai. Prieš paskyrimą ėjo ambasadoriaus Nyderlanduose pareigas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.07.10 15:13

Atgal