Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė pasveikino Indiją Respublikos dienos proga

2017-01-26

Ketvirtadienis, sausio 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Indijos Respublikos Prezidentą Pranabą Mukherjee nacionalinės šventės – Respublikos dienos – proga ir visiems Indijos žmonėms palinkėjo sėkmės, klestėjimo ir vienybės.

Prezidentė taip pat pasveikino Indiją šiais metais minint ir septyniasdešimtąsias valstybės nepriklausomybės metines. Šalies vadovė palinkėjo, kad demokratijos dvasia, įkvėpusi Indijos žmones patiems kurti savo valstybę, išliktų įkvėpimo šaltiniu ir šiandien, siekiant didesnės gerovės, laisvės ir saugumo visiems Indijos piliečiams.

Anot Prezidentės, prieš šešiasdešimt septynerius metus priimta Indijos Konstitucija galutinai įtvirtino nepriklausomos Indijos valstybingumą, padėjo tvirtą pamatą kurti laisvą ir demokratišką šalį.

Šiemet minint dvidešimt penkerių metų Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių sukaktį, šalies vadovė pabrėžė, kad tikisi, jog politinį tarpvalstybinį dialogą papildys prasmingos visuomeninio bendradarbiavimo iniciatyvos. Augant abipusiam susidėmėjimui bendra kultūrine ir moksline veikla, didės ir pasitikėjimas, kuris padės plėtoti Lietuvos ir Indijos piliečiams naudingus projektus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.01.25 16:17

Atgal