Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė pasveikino kompozitorių O. Balakauską jubiliejaus proga

2017-12-19

Antradienis, gruodžio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuoširdžiai pasveikino kompozitorių Osvaldą Balakauską garbingo 80-ojo gimtadienio proga.

Prezidentės teigimu, O. Balakauskas yra novatorius ir intelektualas, garbingais apdovanojimais už savo kūrybą įvertintas Lietuvoje ir pasaulyje. Kompozitoriaus darbai – svarbus šalies kultūros reiškinys, muzikos modernumo simbolis.

„Savitu kūrybos braižu, raiškia muzikine estetika formavote lietuvių kompozicijos mokyklą. Jūsų kūrybiškumas, vidinė laisvė, įžvalgus mąstymas įkvėpė ne vieną kompozitorių kartą, tapo orientyrais savojo kūrybos kelio ieškantiems jauniesiems muzikams. Jų pasiektos profesinės ir kūrybinės aukštumos pagerbia ir Jus kaip išmintingą pedagogą“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė padėkojo O. Balakauskui už darbą ir kūrybą Lietuvai – jos menui, kultūrai ir visuomenei, už šalies vardo garsinimą visame pasaulyje. Jubiliejaus proga šalies vadovė kompozitoriui palinkėjo gražių ir prasmingų metų, kupinų įdomios veiklos, naujų idėjų, stiprybės, kasdienės energijos ir laimės.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.12.18 14:39

Atgal