Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė pasveikino Lenkijos Prezidentą Konstitucijos dienos proga

2014-05-03

Šeštadienis, gegužės 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Lenkijos Prezidentą Bronislaw Komorowski valstybinės šventės - Konstitucijos dienos - proga.

Pasak Prezidentės, 1791 metų gegužės 3 dieną priimta Abiejų Tautų Respublikos Konstitucija buvo išskirtinis politinės ir konstitucinės minties šuolis XVIII amžiaus Europos istorijoje. Šis dokumentas buvo bendras tautų žingsnis į modernumą, išreiškęs žmogaus teisių raidos ir visuomenės pažangos siekį.

„Simboliška, kad šiais metais taip pat minime ir 220-ąsias Tado Kosciuškos sukilimo, gynusio Gegužės 3-iosios Konstitucijos idealus, metines. Abi sukaktys primena bendrą tautų ryžtą išlikti europietiškos kultūros dalimi ir išlaikyti valstybingumo tradiciją, paremtą laisvės, lygybės ir demokratijos vertybėmis. Tikiu, kad šios mūsų minimos svarbios datos įkvėps ir toliau stiprinti mums ir visai Europai svarbią Lietuvos ir Lenkijos partnerystę" - sakoma šalies vadovės sveikinime.

Šalies vadovė Lenkijos Prezidentui palinkėjo laimės ir geriausios kloties, o Lenkijai ir jos žmonėms - gerovės ir klestėjimo. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.05.03 07:01

Atgal