Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė pasveikino Pietų Korėjos žmones nacionalinės šventės proga

2014-08-15
Penktadienis, rugpjūčio 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Korėjos Respublikos (Pietų Korėja) Prezidentę Park Geun-hye ir visus šalies žmones su nacionaline švente - Išsilaisvinimo diena.

Savo sveikinimo laiške Prezidentė pabrėžia, jog Lietuvą ir Pietų Korėją vienija panaši istorinė patirtis, didelė pagarba demokratijos ir laisvės vertybėms bei stiprus nepriklausomybės siekis.

„Džiaugiuosi, kad mūsų artimus ryšius vis dažniau papildo bei stiprina ir prasmingas bendradarbiavimas, kurio puikiausias pavyzdys yra Lietuvai Pietų Korėjos pastatytas suskystintųjų gamtinių dujų laivas-saugykla. Šis laivas padės užtikrinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę. Tad kviesčiau ir toliau stiprinti mūsų šalių ekonominius santykius ieškant naujų abiem pusėms naudingo bendradarbiavimo formų", - rašoma Prezidentės sveikinime.

Lietuvos vadovė taip pat prisiminė savo vizitą Seule ir Ulsane šių metų vasarį. Prezidentės teigimu, tai buvo puiki proga aptarti ES ir Pietų Korėjos ryšius, dvišalių santykių stiprinimo galimybes politikos, verslo, mokslo ir kultūros srityse.

Pasak šalies vadovės, visapusiškas Lietuvos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimas ir toliau stiprins abi valstybes bei padės užtikrinti jų piliečiams didesnę gerovę ir saugumą.

Prezidentė palinkėjo Pietų Korėjos vadovei ir visiems šalies žmonėms kuo didžiausios sėkmės, gerovės ir taikos. 


Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.08.15 08:04

Atgal