Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė pasveikino Tailandą su nacionaline švente

2018-07-28

Šeštadienis, liepos 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Tailando Karalių Maha Vajiralongkorną gimimo dienos ir šalies nacionalinės šventės proga.

Šiemet Lietuva ir Tailandas mini 25-ąsias diplomatinių santykių metines. Pasak šalies vadovės, per šį laikotarpį abiejų valstybių žmonių saitai sutvirtėjo, ypač išaugo visuomenių tarpusavio pažinimas, turizmas. Tai skatina plėtoti ir sėkmingai įgyvendinti ne tik kultūros, verslo projektus, bet ir nuosekliai stiprinti valstybių ryšius, atveriant piliečiams dar daugiau galimybių naudingai ir prasmingai veiklai. Kelis pastaruosius metus abi šalys deda kryptingas pastangas plėtodamos politinį dialogą, daugėja dvišalių vizitų.

Prezidentė išreiškė viltį, kad artimiausiais metais Lietuvos ir Tailando piliečių draugystė, šalių ryšių plėtra nepraras pagreičio, o atvirumu, pagarba ir bendrais interesais grįstas bendradarbiavimas tiek dvišaliu, tiek santykių su Europos Sąjunga lygiu prisidės prie abiejų valstybių gyventojų gerovės ir saugumo užtikrinimo.

Šalies vadovė taip pat pasveikino visus Tailando žmones su sėkmingai atlikta vaikų futbolo komandos narių ir jų trenerio gelbėjimo operacija. Pasak Prezidentės, tai džiugi žinia visiems, su nerimu pasaulyje sekusiems šią istoriją. Profesionali pagalba ir efektyvus gelbėtojų komandos darbas padėjo laiku surasti nukentėjusiuosius ir išsaugoti jų gyvybes. Šalies vadovė perdavė užuojautą žuvusio gelbėtojo naro šeimai, artimiesiems ir visiems Tailando žmonėms.

Tailando nacionalinės šventės ir Karaliaus gimimo dienos proga Prezidentė palinkėjo sveikatos ir sėkmės visai karališkajai šeimai, o šalies žmonėms – santarvės ir klestėjimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.08.06 09:34

Atgal