Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė priėmė Danijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2015-08-28

Penktadienis, rugpjūčio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Danijos Karalystės ambasadoriaus Dano E. Frederikseno skiriamuosius raštus. Susitikime aptartas Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimas saugumo bei ekonomikos srityse, dvišaliai ir tarptautiniai ryšiai. Svarstyti Europos Sąjungai aktualūs migracijos ir pabėgėlių perkėlimo klausimai.

Prezidentės teigimu, Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimas ES ir NATO yra pagrįstas bendru abipusiu supratimu. Valstybės vadovė padėkojo Danijai už svarų vaidmenį Vilniuje steigiant NATO pajėgų integravimo vadavietę. Šiam Aljanso centrui vadovaus Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas.

Šiais metais Danija koordinuoja Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) bendradarbiavimą. Susitikime kalbėta prioritetiniais NB8 klausimais dėl Ukrainos ir Rytų partnerystės, energetinio ir informacinio saugumo. Šalies vadovė pabrėžė informacinio saugumo svarbą, siekiant užtikrinti didesnį visuomenių atsparumą manipuliacijoms ir priešiškai propagandai.

Susitikime kalbėta ir apie ekonominį bendradarbiavimą. 2014 m. dvišalė Lietuvos ir Danijos prekybos apyvarta siekė beveik milijardą eurų. Danija jau daugelį metų yra tarp dešimties didžiausių užsienio investuotojų mūsų šalyje. Prezidentės teigimu, abipusis bendradarbiavimas išlieka ypač perspektyvus, todėl būtina išlaikyti panašų ar dar didesnį prekybos augimą.

D. E. Frederiksenas – šeštasis Danijos ambasadorius Lietuvoje. Diplomatas turi politikos mokslų išsilavinimą, nuo 1990 m. dirba Danijos diplomatinėje tarnyboje. D. E. Frederiksenas yra dirbęs Danijos atstovybėse Jungtinėse Tautose Ženevoje, Danijos užsienio reikalų ministerijoje vadovavo Pietų Afrikos, Tarptautinio bendradarbiavimo ir aplinkosaugos klausimų bei JT ir Pasaulio banko departamentams. 2007–2012 m. ėjo ambasadoriaus Pietų Afrikos Respublikai pareigas, prieš paskyrimą buvo ambasadoriumi Ugandoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.08.28 11:33

Atgal