Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė priėmė Islandijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2018-02-02

Penktadienis, vasario 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Islandijos ambasadoriaus Árni Þóro Sigurðssono skiriamuosius raštus. Šalies vadovė su naujuoju ambasadoriumi aptarė dvišalius santykius, ekonominius ryšius, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą bei saugumo padėtį ir gynybos stiprinimą.

Prezidentė pabrėžė, kad, pirmoji pripažinusi atkurtą Lietuvos nepriklausomybę, Islandija parodė išskirtinę drąsą, ryžtą ir draugystę Lietuvai ir šiandien išlieka svarbia sąjungininke bei partnere. Lietuva ir Islandija plėtoja draugiškus dvišalius ryšius ir sėkmingai bendradarbiauja NATO bei Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) formatu. Islandija taip pat laikosi principingos politikos ir yra prisijungusi prie Europos Sąjungos taikomų sankcijų Rusijai.

Pasak Lietuvos vadovės, abiejų tautų draugystę įprasmina Vilniuje per Islandijos Nepriklausomybės dieną rengiamas festivalis „Ačiū, Islandija!“ Šiemet minint nepriklausomos valstybės atkūrimo jubiliejų, šalies vadovės kvietimą atvykti į iškilmes Vilniuje priėmė Islandijos Prezidentas Gudnis Thorlacius Johannessonas.

Prezidentė perdavė sveikinimus prie Moterų pasaulio lyderių tarybos (CWWL) prisijungusiai Islandijos Ministrei Pirmininkei Katrín Jakobsdóttir ir pakvietė ją atvykti į birželio mėnesį Vilniuje vyksiantį Moterų politinių lyderių aukščiausiojo lygio susitikimą.

Helsinkyje reziduojantis Islandijos ambasadorius taip pat akredituotas ir Latvijai, Estijai ir Ukrainai. Diplomatas yra ėjęs Reikjaviko mero politinio patarėjo pareigas, buvęs Reikjaviko miesto tarybos nariu. 2015–2017 m. Islandijos Užsienio reikalų ministerijoje ėjo ambasadoriaus Arkties reikalams pareigas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.02.02 11:26

Atgal