Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė priėmė Kataro ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2016-11-30

Trečiadienis, lapkričio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kataro Valstybės ambasadoriaus Lietuvai Ahmedo Saif Saif Khalaf Al-Midhadi skiriamuosius raštus. Susitikime šalies vadovė su naujuoju ambasadoriumi aptarė aktualius dvišalio ir tarptautinio bendradarbiavimo, vizų režimo ir ekonominių santykių klausimus.

Kalbant apie augančią Lietuvos ir Kataro prekybą, Prezidentė pabrėžė, kad reikalingos dar didesnės abipusės pastangos siekiant stiprinti ekonominius ryšius. Kitais metais bus minimos 25-osios Lietuvos ir Kataro diplomatinių santykių metinės. Šalies vadovės teigimu, tai būtų gera proga pasirašyti susitarimą dėl investicijų skatinimo ir apsaugos.

Anot Prezidentės, taip pat svarbu plėtoti bendradarbiavimą turizmo srityje supaprastinant vizų išdavimo tvarką Lietuvos piliečiams.

Ambasadorius reziduoja Varšuvoje, nuo 2015 m. eina ambasadoriaus Lenkijoje pareigas. Diplomatas 2008–2014 m. taip pat dirbo ambasadoriumi Rusijos Federacijoje ir Baltarusijai, Suomijai ir Ukrainai, 2004–2008 m. ėjo ambasadoriaus Korėjos Respublikoje pareigas, prieš tai buvo ambasadoriaus pavaduotoju Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinių Tautų biure Niujorke.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2016.11.30 16:25

Atgal