Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vardą garsinantiems kūrėjams – Prezidentės palaikymas

2014-02-05

Trečiadienis, vasario 5 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su filmo „Kita svajonių komanda" režisieriumi Mariumi Markevičiumi. Susitikime buvo aptartas naujas šio režisieriaus ir lietuvių kino kūrėjų komandos darbas - filmas pagal Rūtos Šepetys bestselerį „Tarp pilkų debesų". Taip pat buvo kalbėta apie galimybę skatinti tarptautinių kino projektų kūrimą ir geriau pristatyti Lietuvos kiną ir pačią Lietuvą visame pasaulyje.

„Tai svarbus ir atsakingas darbas - kurti filmą visai mūsų tautai itin skausminga tremties tema. Lietuvos istorija pasauliui dar nepakankamai pristatyta, todėl tokiems darbams reikia visų mūsų palaikymo", - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, talentingi Lietuvos menininkai yra sukūrę ne vieną tarptautinį dėmesį patraukusį filmą, tačiau reikia skatinti geresnį jų pristatymą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Praėjusių metų pabaigoje Marius Markevičius gavo teisę ekranizuoti Rūtos Šepetys bestselerį „Tarp pilkų debesų". Šioje knygoje aprašoma 15-metės lietuvės Linos ir jos mamos bei brolio tremties 1941 m. istorija. Šiuo metu romanas jau yra išleistas 40 šalių, jį perskaityti galima net 36 kalbomis. Romanas buvo įtrauktas į mokyklų skaitymo programą net 21 JAV valstijoje.

Režisierius, prodiuseris ir scenaristas Marius Markevičius gimė JAV. Jis buvo dokumentinės juostos „Kita svajonių komanda" režisierius, scenaristas ir prodiuseris. Šis filmas buvo rodomas visoje Amerikoje ir daugelyje kitų šalių, o JAV prodiuserių gildija šį filmą nominavo Geriausios dokumentinės juostos kategorijoje.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.02.05 11:20

Atgal