Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Santykiuose su Kaliningrado sritimi svarbiausia gera kaimynystė

2011-04-29

Penktadienis, balandžio 29 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešintį Kaliningrado srities Gubernatorių Nikolajų Cukanovą, su kuriuo aptarė Lietuvos bendradarbiavimo su šia Rusijos sritimi klausimus.

„Lietuvą su Kaliningrado sritimi sieja ilgalaikiai istoriniai ir kultūriniai ryšiai, ir tai yra svarbi dvišalių santykių su Rusija dalis", - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, vienos iš kultūrinių sąsajų - K.Donelaičio muziejaus Tolminkiemyje išsaugojimui labai svarbu, kad šiam muziejui būtų paliktas dabartinis statusas.

Susitikime taip pat aptarti atominės energetiko projektai regione. Šalies vadovė pabrėžė, jog branduolinės energetikos plėtra įmanoma tik užtikrinus aukščiausią atominių elektrinių saugumą. Lietuva reikalauja, jog Kaliningrado srityje prie mūsų valstybės sienos statoma Baltijos atominė elektrinė atitiktų griežčiausius saugumo standartus, būtų atliktas ir tinkamai pristatytas visuomenei nepriklausomas jos poveikio aplinkai įvertinimas, atlikti saugumo testai, vykdomos nuolatinės konsultacijos su tarptautiniais ir Lietuvos ekspertais.

Susitikime taip pat kalbėta apie Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos pasienio bendradarbiavimą ir supaprastintą sienos kirtimo režimą. Prezidentės teigimu, Lietuva remia pasiūlymą, jog supaprastintas sienos kirtimo režimas būtų taikomas visai Kaliningrado sričiai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.04.29 11:16

Atgal