Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Skaidri žemės ūkio ministerijos veikla – ministro atsakomybė

2014-07-02

Trečiadienis, liepos 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su žemės ūkio ministru Vigilijumi Jukna, su kuriuo aptarė jo vadovaujamos ministerijos veiklą, žemės ūkio politikos tikslus ir prioritetus, ES paramos žemės ūkiui paskirstymą.

Šalies vadovės teigimu, Žemės ūkio ministerija yra viena iš tų ministerijų, dėl kurių veiklos skaidrumo ir politizavimo kyla daugiausia problemų. Viešoje erdvėje reiškiamos abejonės dėl galimai neskaidriai skirstomos ES paramos ir žvejybos kvotų, nesąžiningų konkursų į ministerijai pavaldžių įmonių vadovų postus, su politikais susijusių įmonių protegavimo.

Pasak Prezidentės, ministras turi prisiimti atsakomybę ne tik už efektyviai funkcionuojantį žemės ūkio sektorių, bet ir už skaidrią ministerijos veiklą.

„Ministro pareiga ir atsakomybė užtikrinti Lietuvos žemės ūkio sistemos skaidrumą. Nepotizmas, protekcionizmas, neskaidriai skirstomos lėšos ir vykdomi konkursai griauna žmonių pasitikėjimą valstybe, daro didelę žalą ne tik šalies žemės ūkiui, bet ir žmonėms. Ministras privalo nedelsdamas imtis visų priemonių ydingai padėčiai ištaisyti, užtikrinti, jog Ministerijoje ir jai pavaldžiose įmonėse dirbtų neabejotinos reputacijos, sąžiningi žmonės, nesaistomi jokių korupcinių ryšių", - sakė Prezidentė.

Pasak valstybės vadovės, beveik pusę visos Lietuvai skirtos ES paramos - beveik 18 milijardų litų - sudaro lėšos, skirtos žemės ūkiui. Šalies vadovės teigimu, ministras privalo užtikrinti, kad ši parama būtų skirstoma sąžiningai ir europiniai pinigai realiai pasiektų Lietuvos žemdirbius, o ne nusėstų interesų grupių ar partinėse kišenėse. Nuo to priklauso ne tik kaimo žmonių gerovė, bet ir visos valstybės reputacija.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog Lietuvos teismų neteisėta pripažinta žvejybos kvotų Baltijos jūroje skirstymo praktika, kurios metu proteguojama viena įmonė, prieštarauja valstybės interesams ir privalo būti kuo greičiau sustabdyta.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.02 11:23

Atgal