Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Spartesnis energetinių projektų įgyvendinimas – mažesnių kainų garantija

2013-09-19

Ketvirtadienis, rugsėjo 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos (EK) nariu Güntheru Oettingeriu, atsakingu už energetiką. Susitikime buvo aptarti aktualiausi ES energetiniai klausimai - energetiniam saugumui kylančios grėsmės, ES energetinio savarankiškumo užtikrinimas. Taip pat kalbėta apie energetikos projektų įgyvendinimą Lietuvoje ir visoje Europoje, ES vidaus energetikos rinkos kūrimą.

Susitikimo metu Prezidentė eurokomisarui G. Oettingeriui įteikė Ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Didįjį kryžių. Šis apdovanojimas komisarui skirtas už aktyvią veiklą remiant Lietuvos energetikos politiką ir mūsų šaliai svarbių energetinių projektų įgyvendinimą.

„ES šalys, susitarusios dėl esminių reformų energetikos srityje, juda link didesnio energetinio savarankiškumo. Tačiau tik susitarti neužtenka, reikia susitarimus kuo greičiau įgyvendinti. Vienas iš didžiausių ES konkurencingumo stabdžių - aukštos energetinių išteklių kainos. Norint jas sumažinti, būtina užtikrinti energijos tiekimo saugumą ir užbaigti kurti ES vidaus energetikos rinką. Tai pavyks pasiekti tik tuo atveju, jeigu ES šalys narės bus solidarios", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, tai, kas svarbu Lietuvai - energetinio saugumo užsitikrinimas ir alternatyvų rusiškoms dujoms paieška, tapo visos Europos rūpesčiu. Tik įgyvendinus bendrai sutartus strateginius sprendimus, europiečiai už energetinius išteklius mokės rinkos, o ne politines kainas, kurios skiriasi daugiau nei 30 proc.

Prezidentė pabrėžė, kad nepaisant spaudimo iš šalies, būtina kuo sparčiau įgyvendinti visus energetinius projektus, kad ES valstybės taptų energetiškai savarankiškesnės, energetikos rinka būtų skaidresnė ir konkurencingesnė.

Lietuva pirmininkavimo ES Tarybai metu ypatingą dėmesį skiria ES vidaus energijos rinkos užbaigimui, III energetikos paketo įgyvendinimui ir energetinių salų panaikinimui.

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.09.19 12:24

Atgal