Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Diplomatija – valstybės sėkmės pamatas

2019-07-10

Trečiadienis, liepos 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos ambasadų ir diplomatinių atstovybių prie tarptautinių organizacijų vadovais. Į tradicinį kasmetinį susitikimą susirinko per devyniasdešimt Lietuvos nepaprastųjų ir įgaliotojų ambasadorių, konsulinių įstaigų bei LR užsienio reikalų ministerijos vadovų.

Šalies vadovė padėkojo diplomatams už dešimties metų bendrą darbą kartu ginant Lietuvos ir jos žmonių interesus užsienyje, plėtojant dvišalius ryšius su kitomis valstybėmis, telkiant  sąjungininkus ir tarptautinį palaikymą mūsų šalies tikslams, įsitvirtinant Europos Sąjungoje, NATO, Jungtinėse Tautose ir kitose organizacijose, tampant visateise įtakingos Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare.

Prezidentės teigimu, per beveik trisdešimt nepriklausomybės metų Lietuva tapo girdima ir gerbiama tarptautinės bendruomenės narė, Europoje vertinama kaip energetinio savarankiškumo užsitikrinimo pavyzdys, sėkmingai ir sutelktai gebanti įveikti finansinius sunkumus, realiai vertinanti grėsmes ir sugebanti pritraukti tvirtą sąjungininkų paramą. Tai ypatingas visų Lietuvos diplomatų nuopelnas.

Pasak šalies vadovės, nors nuveikta iš tiesų labai daug, tačiau negalima atsipalaiduoti. Būtina patiems ir kartu su NATO sąjungininkais toliau užtikrinti mūsų valstybės apginamumą, galutinai įtvirtinti energetinį savarankiškumą, stabdyti kaimynystėje kylančią hibridinio pobūdžio branduolinę grėsmę, tvirtai prisidėti prie ES vertybių, europietiško gyvenimo būdo stiprinimo bei jų sklaidos pasaulyje, skatinti šalies ir mūsų žmonių gerovę per ekonominę diplomatiją plėtojant tvarius ryšius su patikimomis rinkomis ir didinti Lietuvos žinomumą pasaulyje. 

Prezidentė taip pat pabrėžė mūsų šalies tarptautinio indėlio svarbą. Pasak jos,  šiandienos pasaulyje, kuriame stiprėja izoliacinės, nacionalistinės ir populistinės tendencijos, Lietuva turi būti vienijanti jėga, tvirtos daugiašalės sistemos rėmėja ir Vakarų vertybių skleidėja. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.07.10 11:03

Atgal