Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė globos iniciatyvą „Profesionalės.lt“

2021-05-04

Antradienis, gegužės 4 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė sutiko globoti šiemet startavusią pirmąją Lietuvoje eksperčių platformą „Profesionalės.lt“, kaip iniciatyvą, skatinančią aktyvesnį moterų dalyvavimą viešose diskusijose.

Pasak Prezidentės, „Profesionalės.lt“ siekia atverti Lietuvos moterims naujas profesines galimybes šalyje ir pasaulyje, geriausiai panaudoti sukauptas žinias ir patirtį, būti pastebėtoms ir išgirstoms. Tai svarbu, reikalinga ir verta palaikymo.

Kaip rodo tyrimų duomenys, viešojoje erdvėje moterys ekspertės kalba du kartus rečiau nei vyrai. Jos rečiau kviečiamos pasisakyti ne tik žiniasklaidoje, bet ir profesinėse konferencijose ar kituose panašiuose renginiuose.

Tarptautinio profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ iniciatyva kartu su partneriu „Swedbank“ sukurta atvira moterų eksperčių duomenų bazė yra skirta žiniasklaidos atstovams, renginių organizatoriams ir kitiems turinio kūrėjams. Iniciatyvos organizatoriai tikisi, kad platforma padės atrasti dar negirdėtus, savo žiniomis, įžvalgomis bei patirtimi dalytis pasirengusių eksperčių balsus.

Vasario pabaigoje startavusioje platformoje šiuo metu yra užsiregistravusios daugiau nei trys šimtai moterų iš skirtingų sričių: nuo saugumo, gynybos, ekonomikos iki komunikacijos, energetikos ar teisės. Ši duomenų bazė nėra baigtinė, prie jos ir toliau gali jungtis profesionalės ir iš Lietuvos, ir iš užsienio. 

2020 m. rugpjūčio-spalio mėnesiais „Mediaskopo“ atlikto tyrimo duomenimis, žiniasklaidoje žymiai dažniau buvo cituojami vyrai. Jie sudaro 67 proc. turinio, o moterys – tik 33 proc. Moterys ekspertės dažniau komentuodavo tokias temas kaip visuomenė, žmogaus teisės, švietimas bei lygios galimybės. Gruodį pristatyta Lietuvos žurnalistikos centro žiniasklaidos analizė rodo, kad moterų eksperčių komentarai populiariausiose nacionalinės žiniasklaidos priemonėse sudarė vos 30 proc. visų ekspertų pasisakymų.

Prisijungti prie duomenų bazės galima čia: https://www.profesionales.lt/registracija

 

Prezidentės biuras

Informacija atnaujinta 2021.05.04 14:20

Atgal