Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė davė startą olimpinei lyčių lygybės iniciatyvai

2020-03-06

Penktadienis, kovo 6 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyvos už lyčių lygybę sporte „HeForShe“ atidarymo renginyje. 

Prezidentė kartu su olimpine čempione Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene paskelbė iniciatyvos pradžią ir atidengė specialią parašų sienelę, kurioje šventės dalyviai parašais išreiškė solidarumą šiai iniciatyvai.

Pasak projektą globojančios Prezidentės, moteris sporte esame įpratę matyti kaip stiprias ir užgrūdintas asmenybes. Tačiau šioms kovotojoms, kad ir kokios tvirtos jos atrodytų, reikia didžiausio mūsų visų palaikymo. Prezidentė pasveikino tokį LTOK olimpinių metų žingsnį, ir palinkėjo sporto bendruomenei tapti sektinu lyčių lygybės pavyzdžiu.  

„HeForShe“ yra Jungtinių Tautų kampanija, prasidėjusi 2014 metais. LTOK tais metais įsteigė Lyčių lygybės sporte komisiją, siekiant ne tik vienodo moterų ir vyrų skaičiaus sporto varžybose, bet ir didesnio dėmesio moterims trenerėms, moterims vadovaujančiose pozicijose. Kasmetiniuose LTeam apdovanojimuose renkami ne tik geriausi metų sportininkas ir sportininkė, bet ir „Metų trenerė“ bei „Metų moterų komanda“. 

Praėjusiais metais LTOK taip pat vykdė keletą projektų, susijusių su lyčių lygybe. Šiemet žadama daugiau dėmesio skirti komandinėms moterų sporto šakoms.

Tarptautinis olimpinis komitetas šią savaitę paskelbė, kad Tokijo olimpinės žaidynės bus pirmosios istorijoje, kurioje išvysime lyčių pusiausvyrą, kai varžybose startuos 48,8 proc. moterų. Naujos taisyklės nacionaliniams olimpiniams komitetams leis į atidarymo ceremoniją deleguoti du vėliavnešius – vyrą ir moterį.

Nuotr. S. Čirba

 

Prezidentės biuras

Informacija atnaujinta 2020.03.06 17:00

Atgal