Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė: lygybės tema vis aktualesnė

2019-11-21

Ketvirtadienis lapkričio 21 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universitete atidarė tarptautinę konferenciją „Lyčių studijos ir tyrimai 2019: šimtmečio pasiekimai ir perspektyvos“, skirtą moterų balsavimo teisės Lietuvoje 100-mečiui paminėti.    

Sveikindama konferencijos dalyvius Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos moterys per šimtą metų, praėjusių po įtvirtintos balsavimo teisės, nuėjo didelį kelią, tapo drąsios, veiklios įvairiose srityse ir tarptautinėje erdvėje. O tokios konferencijos kaip ši, pristatanti dešimtis mokslinių tyrimų lyčių tema, šiandien yra ypač aktuali, nes padeda keisti nusistovėjusį požiūrį į lygybę, kuria naują kontekstą ir skatina mokytis.

Prezidentės globojamoje konferencijoje mokslininkės ir mokslininkai, dirbantys įvairiose lyčių studijų srityse Lietuvos ir užsienio švietimo, mokslo bei tyrimų institucijose, dalysis savo darbų rezultatais ir idėjomis apie lygių galimybių principų įgyvendinimą. 

Į konferenciją Prezidentė atvyko iš metinio Pasaulio moterų lyderių forumo, kuris vyko Islandijos sostinėje Reikjavike. Islandija jau kelerius metus pirmauja pasaulyje pagal lyčių lygybės indeksą. Lietuva jame užima 24 vietą. 

Nuolat skirdama daug dėmesio moterų lyderystės klausimams, penkerius metus vadovavusi Pasaulio moterų lyderių tarybai (CWWL), šį rudenį Prezidentė tapo Jungtinių Tautų iniciatyvos „Lygių teisių karta“ („Generation Equality“) ambasadore.

Konferencijoje, kurią surengė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centras, daugiau nei 70 pranešimų perskaitys Čekijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Kanados, Maroko, Rumunijos, Vokietijos tyrėjos ir tyrėjai.

Nuotr. Edgaras Kurauskas

 

Prezidentės biuras

Informacija atnaujinta 2019.11.21 10:33

Atgal