Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasveikino buvusį Vokietijos vadovą

2020-02-12
Trečiadienis, vasario 12 d. (Berlynas). Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vokietijos Prezidento Franko Walterio Steinmeierio kvietimu vieši Berlyne, kur dalyvavo iškilmingame buvusio valstybės vadovo Joachimo Gaucko 80-mečio jubiliejaus renginyje. Vokietijos Prezidentūra išlaiko tradiciją pagerbti savo šalies vadovus įvarių švenčių ar jubiliejų proga.
 
Didelę Vokietijos žmonių pagarbą pelnęs J. Gauckas visada buvo griežtas komunizmo kritikas, kovotojas už laisvę ir žmogaus teises. Buvo persekiojamas „Stasi“ (Rytų Vokietijos slaptosios policijos), o po Berlyno sienos griūties tapo vyriausybės įgaliotiniu tirti „Stasi“ archyvus ir daugelį metų vadovavo tam įkurtai įstaigai, kurią imta vadinti „Gaucko įstaiga“. Per rinkimus į Vokietijos federalinius prezidentus jį rėmė visos politinės jėgos, išskyrus komunistus. Jis yra laikomas tautos sąžine.
 
Būdamas Prezidentu (2012–2017 m.), ne kartą lankėsi Baltijos šalyse. J. Gauckui 2013 m. su valstybiniu vizitu viešint Lietuvoje, Prezidentė D. Grybauskaitė jam įteikė Lietuvos Respublikos Vytauto Didžiojo kryžių su aukso grandine. Vokietijos vadovas Lietuvos Prezidentei įteikė Vokietijos Federacinės Respublikos ordino – Už nuopelnus – Aukščiausio laipsnio Didįjį Kryžių.
Prezidentės valstybinis vizitas į Vokietiją, J. Gauckui einant valstybės vadovo pareigas, įvyko 2016 metais. 
 
Jubiliejiniame renginyje dalyvavo buvę valstybių vadovai ir aukšti pareigūnai.
Prezidentės biuras

Informacija atnaujinta 2020.02.12 11:49

Atgal