Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė priėmė Šventojo Sosto nuncijaus skiriamuosius raštus

2019-07-10

Trečiadienis, liepos 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė apaštališkojo nuncijaus arkivyskupo Petaro Rajičiaus skiriamuosius raštus. Nuncijus taip pat perdavė Popiežiaus Pranciškaus linkėjimus kadenciją baigiančiai šalies vadovei.

Prezidentė pabrėžė itin gerus ir artimus Lietuvos ir Šventojo Sosto dvišalius santykius bei Šventojo Sosto nuolatinę paramą Lietuvai siekiant nepriklausomybės ir įtvirtinant demokratiją. Šventasis Sostas visada aktyviai gina už laisvę kovojančias šalis ir pabrėžia tarptautinės teisės svarbą, todėl Lietuvą ir Šventąjį Sostą vienija pagalba tokioms šalims kaip Ukraina ir Sakartvelas, kurios priverstos daug jėgų skirti kovai su agresija ir jos padariniais.

Prezidentė su Petaru Rajičiumi kalbėjo ir apie Europos Sąjungos ir Šventojo Sosto puoselėjamas bendras vertybes: taiką, demokratiją, žmogaus teises ir orumą. Pasak šalies vadovės, Lietuva vertina Šventojo Sosto politiką padėti labiausiai kenčiantiems, skurstantiems, žmonėms, pabėgėliams. Taip pat remiant žmogaus teises, skatinant moterų įsitraukimą, kovojant su propaganda ir melu.

Prezidentė su nuncijumi aptarė Popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, kuris buvo dovana mūsų šaliai minint valstybės atkūrimo šimtmetį. Pasak šalies vadovės, šį vizitą Lietuvos žmonės laiko vienu svarbiausių praėjusių metų įvykių. Susitikimas su Šventuoju Tėvu sustiprino Lietuvos žmonių tikėjimą ir suteikė naujų vidinių jėgų.

1959 m. Kanadoje gimęs kroatų kilmės Petaras Rajičius 1996–1998 m. jau dirbo nunciatūroje Lietuvoje. 2009 m. paskirtas tituliniu arkivyskupu ir nuncijumi Kuveitui, Bahreinui ir Katarui, po metų ir Jemenui bei Jungtiniams Arabų Emyratams. 2015 m. paskirtas nuncijumi Angoloje, taip pat San Tomė ir Prinsipei, iš kur ir atvažiuoja diplomatiniam darbui į Lietuvą. Petaras Rajičius kalba kroatiškai, itališkai, angliškai, prancūziškai ir portugališkai.

Tradiciškai apaštališkasis nuncijus yra diplomatinio korpuso Lietuvoje dekanas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.07.10 11:23

Atgal