Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė tapo Madrido klubo nare

2020-06-22

Pirmadienis, birželio 22 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė kvietimą prisijungti prie Pasaulio lyderių aljanso – Madrido klubo (World Leadership Alliance - Club de Madrid) – didžiausio demokratinių valstybių ir vyriausybių buvusių vadovų forumo.

Šis kvietimas – daugiau kaip 100 demokratinių buvusių valstybių ir vyriausybių vadovų vardu. Juos vienija demokratinė lyderystė ir poreikis dalytis asmeninėmis ir kolektyvinėmis įžvalgomis bei patirtimi su dabartiniais valstybių vadovais, sprendimų priėmėjais.

„Jūsų, kaip buvusios finansų ministrės, Europos Komisijos narės, atsakingos už finansinį programavimą ir biudžetą, ir, žinoma, kaip šalies Prezidentės patirtis labai praturtintų mūsų organizaciją ir galimybes toliau stiprinti demokratines vertybes ir lyderystę ypač sudėtingame šių dienų kontekste“, – rašoma klubo vadovo, buvusio Slovėnijos prezidento Danilo Tuerko laiške.    

Ateinančiais metais Madrido klubas minės savo 20-metį. Tai – nevyriausybinė, pelno nesiekianti tarptautinė organizacija, kurios pagrindinis dėmesys sutelktas į demokratinius, institucinius pokyčius ir  lyderystę, remiantis daugiau nei 70 šalių politinės ir pilietinės visuomenės vadovų patirtimi bei siekiant geresnio žmonių gyvenimo visame pasaulyje.

Madrido klubo veikloje akcentuojami keli svarbiausi momentai: saugoti demokratijos vertybes, aukštą atsakomybės lygį ir vadovavimo kokybę, skatinti aktyvų visuomenės grupių ir mažumų įsitraukimą į valstybių gyvenimą, prisidėti prie globalaus bendradarbiavimo ir skaitmeninės pažangos, kuriant Europos ateitį.     

Madrido klubui taip pat priklauso Prezidentas Valdas Adamkus, buvę Švedijos premjeras Carlas Bildtas,  JAV Prezidentas Billas Clintonas, Portugalijos ministras pirmininkas ir dabartinis Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas,  Suomijos prezidentė Tarja Halonen, Lenkijos Prezidentas Aleksanderis Kwasniewskis, Latvijos Prezidentė Vaira Vike-Freiberga ir daug kitų pasaulyje žinomų šalių vadovų. 

 

Prezidentės biuras

Informacija atnaujinta 2020.06.22 11:47

Atgal