Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimas stiprėja

2014-11-20

Ketvirtadienis, lapkričio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Švedijos verslo apdovanojimų ceremoniją ir pasveikino šventės laureatus bei organizatorius.

„Švedija yra tiesioginių užsienio investicijų lyderė Lietuvoje ir ypač svarbi mūsų partnerė kelyje į energetinį saugumą. Jau kitais metais pradės veikti alternatyvų elektros tiekimą ir konkurencingas kainas padėsiančios užsitikrinti „Nordbalt" elektros jungtys, sujungsiančios Lietuvą ir Skandinaviją. Intensyvus bendradarbiavimas rodo didėjantį pasitikėjimą mūsų šalies verslo aplinka ir stiprėjantį mūsų šalių politikos, ekonomikos ir verslo visuomenių dialogą", - sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, suvieniję švediško efektyvaus, inovatyvaus ir socialiai atsakingo verslo tradicijas su lietuvišku ambicingumu, kūrybingumu, darbštumu ir energija, gebame šalių artumą paversti konkurencinga sėkmės partneryste.

Švedijos verslo apdovanojimų ceremonijoje buvo įteiktos trys nugalėtojų statulėlės. „Socialinės atsakomybės iniciatyvos" kategorijoje laimėjo projektas „Išmani moteris", subūręs moteris į virtualią bendruomenę kurti išmanaus verslo. „Tvarios plėtros" apdovanojimą laimėjo daugiaspalvių femtosekundinių lazerių gamybos pradininkė ir pasaulinė lyderė „Šviesos konversija". Jaunuoju metų verslininku tapo vienas iš sonaro „Deeper", leidžiančio žvejybos metu reljefą ir žuvis matyti mobiliojo telefono ekrane, išradėjų Aurelijus Lubinas.

Švedija yra didžiausia investuotoja Lietuvoje. Beveik ketvirtadalis visų sukauptų tiesioginių užsienio investicijų mūsų šalį pasiekė iš Švedijos. Nuo 2009 iki 2013 metų šios valstybės investicijos Lietuvoje išaugo daugiau kaip du kartus ir dabar siekia beveik 3 milijardus litų.

Švedijos kontroliuojamose įmonėse dirba 11,2 tūkst. visų užsienio kompanijose dirbančių Lietuvos gyventojų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.20 00:00

Atgal