Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Ukrainos žmonių gerovei – būtinos reformos

2014-11-24

Pirmadienis, lapkričio 24 d. (Kijevas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kijeve susitiko su Ukrainos Ministru Pirmininku Arsenijumi Jaceniuku, su kuriuo aptarė Ukrainos pažangą įgyvendinant svarbias reformas.

Pasak Prezidentės, Ukrainos žmonėms šiuo metu yra ypač svarbi vienybė. Reformų įgyvendinimas Ukrainoje reikalauja didelio visų valdžios šakų susitelkimo ir visuomenės solidarumo. Reformas būtina įgyvendinti nedelsiant ir kokybiškai.

Prezidentė pabrėžė, kad vienas didžiausių iššūkių, trukdančių vykdyti reformas, yra korupcija. Ukrainai būtina kuo greičiau įgyvendinti antikorupcijos įstatymus, kurie būtini norint užtikrinti skaidrią teisingumo sistemą ir sukurti palankią verslo aplinką šioje šalyje.

Ukrainos teisinė sistema ir valstybės tarnyba turi tapti efektyvi ir tarnauti žmonių interesams. Aiškesnė mokesčių ir muitų sistema, skaidresnė verslo aplinka padės Ukrainai pritraukti daugiau investicijų.

Pasak Prezidentės, Ukrainai taip pat svarbu skaidrinti energetikos sektorių ir didinti savo energetinį savarankiškumą.

Susitikime su Arsenijumi Jaceniuku Lietuvos vadovė pabrėžė, kad Lietuva palaiko Ukrainą ir yra pasirengusi pasiūlyti savo pagalbą šiai šaliai įgyvendinant būtinas reformas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.24 00:00

Atgal