Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Sportas turi būti švarus ir skaidrus

2017-10-10

Antradienis, spalio 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentu Thomu Bachu aptarė skaidrumo, kovos su dopingo vartojimu, lyčių lygybės sporte klausimus. Tai – pagrindinės „Olimpinės darbotvarkės 2020“ kryptys, kurias siekia įgyvendinti ir Lietuva.

Prezidentė pabrėžė, kad korupcijos ir dopingo skandalai pamina žmonių pasitikėjimą olimpiniais idealais. Olimpinėje chartijoje įtvirtintos solidarumo ir sąžiningumo vertybės niekaip nesuderinamos su sukčiavimu ir finansinėmis machinacijomis. Todėl kova su korupcija sporte – bendra valstybių ir Tarptautinio olimpinio komiteto pareiga.

Sportas valstybėms reiškia ne tik pasididžiavimą savo žmonių gebėjimais bei pasiekimais, bet ir ekonominę naudą. Vien 2015 m. sporto sukurta pridėtinė vertė Lietuvos ekonomikai siekė 262 mln. Eur. Todėl, Prezidentės teigimu, itin svarbu kovoti ir su manipuliacijomis sporte. Lietuva yra priėmusi būtinus įstatymų ir Baudžiamojo kodekso pakeitimus, kurie padeda apginti visuomenės teisę į sąžiningas sporto varžybas ir užkirsti kelią manipuliavimui jų rezultatais.

Susitikime su Tarptautinio olimpinio komiteto pirmininku taip pat aptarti Lietuvos sportininkų pasiekimai, pasirengimas dalyvauti 2018 m. žiemos olimpinėse žaidynėse, didesnis moterų įsitraukimas į sporto valdymą.

Prezidentė Tarptautinio olimpinio komiteto vadovui pasakojo ir apie Lietuvoje organizuojamą forumą ,,Moterų lyderystės stiprinimas“, kuris yra „Olimpinės darbotvarkės 2020“ dalis. Šios darbotvarkės vienas pagrindinių prioritetų yra lyčių lygybės klausimas. Lietuva šioje srityje – viena iš lyderių. Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo iš 5 olimpinių čempionų net 3 yra moterys.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.10.10 10:57

Atgal