Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Stabdomas pasipinigavimas valstybės tarnyboje

2015-11-20

Penktadienis, lapkričio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalia Grybauskaitė pasirašė savo inicijuotas ir Seimo priimtas Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užkirsti kelią pasipinigavimui valstybės tarnyboje.

Įstatymo pataisomis bus uždrausta valstybės tarnautojams sudaryti papildomas darbo sutartis su savo darbovietėmis ir gauti papildomą atlygį už tiesioginį darbą. Tokiu būdu bus sustabdytas neskaidrus valstybės tarnybai skirtų pinigų panaudojimas, įtarimai dėl galimų protekcijų.

Prezidentė pataisas Seimui teikė paaiškėjus, kad valstybės institucijose nemažai tarnautojų sudaro papildomas darbo sutartis su savo darbovietėmis. Dažniausiai tokios sutartys buvo sudarinėjamos dėl darbo prie Europos Sąjungos projektų ir buvo finansuojamos iš lėšų, skirtų šiems projektams. Pernai Sveikatos apsaugos ministerija savo tarnautojams, su kuriais buvo sudariusi papildomas sutartis, išmokėjo 63 tūkst. eurų, Valstybinė mokesčių inspekcija – 63,8 tūkst. eurų.

Šalies vadovė sakė, kad europiniai pinigai yra valstybės biudžeto dalis, jie skirti visų Lietuvos žmonių gerovei kurti. O daug ir sąžiningai dirbantys valstybės tarnautojai turi būti skatinami pagal įstatymuose numatytus mechanizmus.  

Įsigaliojus įstatymui, valstybės ar savivaldybės institucijose bei įstaigose dirbantys tarnautojai iš savo darbovietės galės gauti tik pareiginę algą ir kitas Valstybės tarnybos įstatymo leidžiamas išmokas bei kompensacijas. Pavyzdžiui, už darbą prie ES finansuojamų projektų bus gaunama Valstybės tarnybos įstatymo leidžiama priemoka valstybės tarnautojui už papildomų užduočių atlikimą. Tokia priemoka galės būti mokama visą projekto vykdymo laiką, tačiau bendra valstybės tarnautojo priedų ir priemokų suma, kaip ir buvo iki šiol, negalės viršyti 70 proc. tarnautojo pareiginės algos.   

Įstatymas įsigalios 2016 m. sausio 1 d.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.11.20 08:50

Atgal