Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Stabili Rytų kaimynystė – saugesnė Europa

2015-05-21

Ketvirtadienis, gegužės 21 d. (Ryga). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rygoje dalyvauja dvi dienas truksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime. Jame kartu su kitais ES vadovais ir Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos atstovais, Prezidentė aptars Rytų partnerystės pasiekimus ir ES Rytų partnerystės politikos ateities uždavinius.

„Prieš pusantrų metų vykęs Vilniaus viršūnių susitikimas tapo lūžio momentu Rytų partnerystės politikoje. Per šį laiką smarkiai pasikeitė geopolitinė situacija Europoje, išryškėjo Rytų partnerių skirtingi tikslai. Tačiau mums pavyko nuveikti išties nemažai – Moldovos žmonės į ES keliauja be vizų, naikinami prekybos apribojimai su Gruzija, Ukraina ir Moldova. Turime ir toliau padėti šioms šalims ir būti atviri jų žmonėms.“, - sakė Prezidentė.

Rytų partnerystės politika didžiausią naudą teikia šių šalių žmonėms. Įgyvendindamos europines reformas, Rytų partnerės tampa ekonomiškai stipresnės, demokratiškesnės ir modernesnės, jose mažėja korupcijos, tuo pačiu didėja stabilumas ir kuriama gerovė. Stabili Rytų kaimynystė taip pat reiškia saugesnę Europą.

Prezidentė pabrėžia, kad artimiausiu metu labai svarbu padėti Gruzijai, Moldovai ir Ukrainai toliau įgyvendinti laisvosios prekybos susitarimus, o ES turi išlikti atvira Rytų partnerių šalių piliečiams. Pasak Prezidentės, Gruzijai ir Ukrainai įgyvendinus visus reikalavimus, šių šalių gyventojai į ES turi keliauti be vizų.

Taip pat turi būti ir toliau tęsiamas ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimas energetikos, transporto, verslo skatinimo ir investicijų srityse, skaitmeninės ekonomikos, švietimo, kultūros srityse.

Būtina padėti Rytų partnerėms gerinant viešąjį sektorių, mažinant korupciją, didinant jų gyventojų atsparumą priešiškai propagandai ir stiprinant pilietinę visuomenę.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.21 20:38

Atgal