Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Stipri kariuomenė – saugi, garbinga ir išdidi Lietuva

2015-05-17

Sekmadienis, gegužės 17 d. (Marijampolė). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje.

Sveikindama Marijampolėje susirinkusius karius, miesto gyventojus ir svečius, Prezidentė pabrėžė, jog moderni ir auganti šalies kariuomenė yra laisvos Lietuvos laimėjimas.

„Kariuomenės ir visuomenės diena – vienybės ir laisvės šventė. Didžiuojamės mūsų ginkluotosiomis pajėgomis, kariais ir kiekvienu piliečiu, pasirengusiu saugoti ir ginti savo valstybę. Daugiau kaip tūkstantis savanorių, apsisprendusių tarnauti Lietuvai, rodo, kad Tėvynės gynėjų ir pokario partizanų dvasia yra gyva“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, stipri kariuomenė – saugios, garbingos ir išdidžios Lietuvos pagrindas. Šiandien, kai visas pasaulis iš naujo įvertina laisvės kainą ir taikai kylančiais grėsmes, mūsų šaliai ypač svarbi NATO sąjungininkų parama. Aktyvus jų dalyvavimas ir bendradarbiavimas su Lietuvos kariais rodo tvirtą pasiryžimą ginti Baltijos šalis.

Renginyje Prezidentė apžiūrėjo Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų ginkluotę bei sunkiąją šarvuotą techniką – tankus „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Stryker“ ir „Boxer“, šarvuotus transporterius „Pandur“. Taip pat bendravo su mūsų šalyje dislokuotų JAV, Vokietijos, Portugalijos, Norvegijos ir Italijos karinių pajėgų kariais.

Pagerbiant pokario partizanų atminimą, šventės metu buvo surengta istorinė karinė operacija, pristatanti Laisvės kovotojų veiksmus. Renginio dalyviai galėjo apžiūrėti partizanų bunkerio maketą, ginkluotę, susipažinti su partizanų buitimi ir gyvenimo sąlygomis.

Šiemet Lietuva mini Kalniškių mūšio 70-ąsias metines. Pietų Lietuvoje vykusios atkaklios kautynės tarp partizanų ir okupantų įėjo į Lietuvos istoriją. Laisvės gynėjai parodė išskirtinę drąsą ir sugebėjo atsilaikyti prieš dešimteriopai didesnes priešininkų pajėgas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.17 13:12

Atgal