Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Stiprūs ekonominiai santykiai – konkurencinga Lietuva

2014-01-29

Trečiadienis, sausio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvai akredituotais užsienio šalių ambasadoriais. Prezidentė padėkojo ambasadoriams už bendradarbiavimą Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu ir paramą Lietuvos narystei Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje. Susitikime buvo aptarti svarbiausi praėjusių metų darbai ir įvykiai, taip pat kalbėta apie dabartinę ekonominę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje.

Pasak Prezidentės, Lietuvos ekonomika - tarp greičiausiai augančių Europos Sąjungoje. Turime sparčiausią internetą, prekyba su užsienio šalimis nuolat auga, ryžtingai įgyvendinami strateginiai energetiniai projektai.

„Spartesnis ekonomikos augimas ir konkurencingumo stiprinimas - kertiniai Lietuvos siekiai. Todėl labai svarbu plėtoti ekonominius ryšius su užsienio partneriais. Verslo bendradarbiavimas, aktyvi prekyba su kitomis valstybėmis prisideda prie kiekvieno Lietuvos gyventojo gerovės kūrimo", - sakė Prezidentė.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad ES ir toliau turi tęsti svarbius darbus siekiant spartesnio ekonomikos atsigavimo. Ypač svarbu ir toliau plėtoti strateginius energetikos projektus, kad iki 2015 m. būtų panaikintos energetinės salos. Taip pat būtina užtikrinti, kad daugiamečio 2014-2020 m. ES biudžeto pinigai būtų panaudoti kuo efektyviau ir skirti sritims, kurioms labiausiai jų reikia - jaunimui įdarbinti, inovatyvioms smulkiosioms ir vidutinėms įmonėms remti, energetiniams projektams.

Pasak Prezidentės, ES taip pat turi skirti dėmesį tolesniam Rytų partnerystės programos vystymui. Svarbu siekti, kad būtų pasirašytos Asociacijos sutartys su Moldova ir Gruzija. Susitikime taip pat aptarta padėtis Ukrainoje. Prezidentė pabrėžė, kad Ukrainos valdžia ir opozicija turi ieškoti konkrečių būdų, kaip taikiai išspręsti šalyje susidariusią krizę.

Prezidentė taip pat paragino didesnį dėmesį skirti naujoms grėsmėms kibernetiniam, informaciniam ir energetiniam saugumui. Šios grėsmės reikalauja naujų sprendimų ir atitinkamos tarptautinės bendruomenės reakcijos.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.29 15:37

Atgal