Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Strateginės partnerės Lietuva ir Lenkija aktyviai dalyvaus kuriant bendrą ES energetikos politiką

2010-04-08

Ketvirtadienis, balandžio 8 d. (Vilnius). Lietuvos ir Lenkijos prezidentai sutarė, jog abi šalys kuo aktyviau dalyvaus kuriant bendrą Europos Sąjungos energetikos politiką, ypač plėtojant tokius abiem šalims svarbius projektus, kaip elektros ir dujų jungtys.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniuje susitiko su Lenkijos vadovu Lechu Kačynskiu (Lech Kaczynski). Susitikime aptarti Lietuvos ir Lenkijos strateginės partnerystės ir energetikos klausimai, abiejų šalių bendradarbiavimas švietimo, mokslo ir kultūros srityse.

„Nusprendėme, jog būtina siekti, kad dujų jungties tarp Lenkijos ir Lietuvos statyba būtų paskelbta prioritetiniu Europos Sąjungos projektu ir sulauktų visokeriopos europinės paramos", - pabrėžė valstybės vadovė.

Šių metų kovą Briuselyje ES valstybių lyderiai pritarė Lietuvos vadovės išsakytoms nuostatoms, jog fragmentuota ir konkurencijai sąlygų nesudaranti ES vidaus energetikos rinka yra kliūtis Europos ekonominiam augimui, todėl būtina užtikrinti deramą energetikos ir transporto infrastruktūros plėtrą tiek visos Bendrijos, tiek nacionaliniu lygiu.

Su Lenkijos vadovu Prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarė ir platesnį energetikos problemų kontekstą.

,,Abu su Prezidentu Kačynskiu laikomės vieningos pozicijos, jog Lietuva ir Lenkija tarpusavyje derins ir kartu spręs energetikos problemas, kylančias su trečiosiomis šalimis, įskaitant ir klausimus, susijusius su Mažeikių naftos įmone „PKN Orlen Lietuva", - sakė valstybės vadovė.

Susitikimo metu Lietuvos ir Lenkijos prezidentai taip pat aptarė pavardžių rašymo ne lietuviškais rašmenimis klausimą bei išreiškė viltį, kad jis bus išspręstas ir nesugadins šalių strateginio bendradarbiavimo.

„Mūsų abipusis bendradarbiavimas tarp dviejų valstybių jau prieš 600 metus buvo labai reikšmingas visai Europai. Labai norėčiau, kad užsimezgusi strateginė partnerystė tarp Lietuvos ir Lenkijos pasitarnautų mūsų šalims, tautoms ir visai Europai. Ir labai norėčiau, kad mes, ir Lietuva ypatingai, gebėtumėm išspręsti visas problemas, kad ir nedidukes, tačiau trukdančias mūsų bendradarbiavimo vystymuisi", - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tai jau ketvirtasis šalies vadovės susitikimas su Prezidentu L.Kačynskiu. Šių metų gegužę Prezidentė dalyvaus Lenkijos Prezidento iniciatyva rengiamame Baltijos, Vidurio Europos bei Balkanų šalių prezidentų forume, o liepą abiejų valstybių prezidentai kartu minės Žalgirio mūšio 600-ąsias metines.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.08 16:34

Atgal