Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Su gimtadieniu pasveikinti Lietuvos atvyko užsienio šalių vadovai

2018-02-16

Penktadienis, vasario 16 d. (Vilnius). Valstybės atkūrimo 100-mečio proga pasveikinti Lietuvos žmonių ir drauge paminėti šią sukaktį į mūsų šalį atvyko visi kviesti kaimyninių draugiškų šalių vadovai, kiti garbingi užsienio svečiai.

Lietuvos gimtadienio renginiuose dalyvauja šiemet taip pat šimtmetį švęsiančių Baltijos šalių vadovai – Latvijos ir Estijos Prezidentai Raimondas Vėjuonis ir Kersti Kaljulaid. Mūsų šalyje vieši ir  Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda, su kuriuo Vasario 17 d. įvyks atskiras Prezidentės susitikimas. Į Lietuvą taip pat atvyko ir Vokietijos Prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris. Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą išsaugojusi šalis – patikima Lietuvos partnerė ES ir NATO. Vokietijos kariai vadovauja NATO batalionui mūsų šalyje ir skyrė jam daugiausia karių.

Vasario 16-osios rytą į Lietuvą atskrido prieš kelias savaites antrai kadencijai perrinktas Suomijos Prezidentas Sauli Niinistö ir Islandijos – pirmosios valstybės, pripažinusios atkurtą Lietuvos nepriklausomybę, vadovas Gudnis Thorlacius Johannessonas. Jubiliejiniuose renginiuose taip pat dalyvauja ir strateginės regionino partnerės – Švedijos kronprincesė Viktorija.

Pasveikinti Lietuvos atvyko ir Ukrainos bei Gruzijos šalių vadovai Petro Porošenka ir Georgijus Margvelašvilis. Lietuva visada aktyviai palaikė šių šalių teritorinį vientisumą ir siekį tapti vieningos Europos šeimos dalimi. Ukrainos Prezidentas Lietuvos vadovei įteikė specialią dovaną – Lietuvos Statuto, sudaryto 1566 m., Lucko nuorašo kopiją. Šis Ukrainos nacionalinėje bibliotekoje saugomas statutas įtvirtino administracines-politines Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės reformas: administracinį-teritorinį valstybės suskirstymą į apskritis bei numatė platesnes bajorijos ekonomines ir politines teises.

Iškilminguose mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtuose renginiuose taip pat dalyvauja Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ir Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.02.16 12:51

Atgal