Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Suomija – Baltijos šalių energetinio saugumo partnerė

2014-02-17

Pirmadienis, vasario 17 d. (Helsinkis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakeliui į Pietų Korėją Suomijos Prezidento Sauli Niniisto susitiko pokalbio Helsinkyje. Susitikimas įvyko Suomijos vadovo kvietimu.

Prezidentė su Suomijos vadovu aptarė dvišalius santykius, ekonominį bendradarbiavimą, Baltijos šalių energetinės izoliacijos panaikinimą ir integraciją į Vakarų Europos energetines sistemas.

„Suomija yra svarbi Baltijos šalių energetinio saugumo partnerė ir kol kas vienintelė skandinaviškos elektros energijos importuotoja į Lietuvą. Praėjusį gruodį pradėjo veikti jau antra elektros jungtis tarp Suomijos ir Estijos. Kitąmet nutiesus Lietuvos elektros jungtis su Švedija bei Lenkija, bus užbaigta regioninė „Nord Pool Spot" elektros rinka. Lietuvos žmonėms tai užtikrins saugų elektros energijos tiekimą už mažesnę kainą", - sakė Prezidentė.

Susitikime kalbėta apie Klaipėdoje statomą suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą. Prezidentė trečiadienį, vasario 19 d. Pietų Korėjoje, Ulsano mieste dalyvaus SGD laivo inauguracijos ceremonijoje.

Pasak Prezidentės, norvegų pastatytas laivas simbolišku vardu „Independence" (lietuviškai „Nepriklausomybė") Lietuvą pasieks ir pradės veikti jau šių metų pabaigoje. Klaipėdos terminalas užtikrins greičiausią dujų tiekimo alternatyvą ne tik Lietuvai, bet ir visam Baltijos regionui. Užtikrinus konkurenciją „Gazpromo" dujoms, Lietuva galės rinkti iš kur ir už kokią kainą bus perkamos dujos.

Susitikime taip pat kalbėta apie ekonominį bendradarbiavimą. Suomija patenka tarp dešimties didžiausių užsienio investuotojų Lietuvoje. Tiesioginės suomių investicijos siekė 1,69 milijardo litų. Pasak Prezidentės, Šiaurės šalys yra skaidraus, atsakingo ir aplinką tausojančio verslo pavyzdys.

Po susitikimo su Suomijos Prezidentu Šalies vadovė darbo vizito išvyko į Pietų Korėją, kur inauguruos suskystintų gamtinių dujų terminalo laivą „Independence". Vizito programoje taip pat numatyti susitikimai su Pietų Korėjos Prezidente Park Geun-hye ir šios šalies verslininkais.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.02.17 13:42

Atgal