Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Susitikime su užsienio ambasadoriais – Lietuvai svarbūs klausimai

2015-01-19

Pirmadienis, sausio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvai akredituotais užsienio šalių ambasadoriais. Susitikime Prezidentė apibendrino praėjusių metų darbus ir įvykius, padėkojo ambasadoriams už bendradarbiavimą, aptarė euro įvedimą ir svarbiausius šių metų Lietuvos tikslus ir darbus.

Tai - tradicinis Prezidentės ir užsienio diplomatijos atstovų susitikimas. Šiemet jame dalyvavo apie 50 ambasadorių.

„Praėję metai buvo išskirtiniai Lietuvai. Užsitikrinome didesnį savo šalies karinį, ekonominį, energetinį saugumą. Būdami Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nariais, galėjome reikšmingai prisidėti prie tarptautinių problemų sprendimo. Visus pradėtus darbus turime tęsti ir toliau, taip pat efektyviai išnaudoti Lietuvos ekonomikos augimą, kad užtikrintume stabilumą ir ekonominę gerovę Lietuvos žmonėms", - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad nors Lietuvos ekonomika auga, ES ekonomikos atsigavimas vis dar yra vangus, todėl būtina ir toliau tęsti reformas. Svarbu visiškai išnaudoti Europos Komisijos pasiūlyto Investicijų plano Europai potencialą. Planas gali į strateginius ES projektus pritraukti papildomų lėšų, kurios, efektyviai išnaudojamos, labai prisidėtų prie ES ekonominės padėties gerėjimo.

Pasak Prezidentės, vykstant reikšmingiems pokyčiams pasaulinėje energetikos rinkoje, labai svarbu, kad ES ir toliau įgyvendintų strateginius energetikos projektus. Lietuva remia ES energetinės sąjungos kūrimą, kuri leistų užtikrinti didesnį energetinį saugumą ir suteiktų ES daugiau derybinių galių derantis su užsienio energetikos tiekėjais.

Šalies vadovė su ambasadoriais aptarė Lietuvos siekį tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare. Tai - vienas pagrindinių šių metų Lietuvos prioritetų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.20 17:20

Atgal