Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šventinė mugė Prezidentūroje: gražesnes Kalėdas kurkime kartu

2011-12-01

Ketvirtadienis, gruodžio 1 d. (Vilnius). Prezidentūroje tęsiasi Kalėdų laukimo renginiai. Jau kitą sekmadienį, gruodžio 11 d. 14 val., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šalies gyventojus ir svečius kviečia į šventiškai papuoštą Prezidentūros kiemą, kur vyks kalėdinė nevyriausybinių organizacijų (NVO) labdaros mugė ir koncertas.

„Kalėdos - metas, kai visi galime tapti nors truputį geresni. Nepamirškime atsigręžti į žmones, kuriems labiausiai trūksta šilumos ir dėmesio. Labdaros mugė primena, kad padėti kitam yra visai paprasta. Savanorystė, aukojimas ir kita pagalba ar tiesiog įsigyta rankų darbo dovanėlė padeda skleisti Kalėdų viltį ir gerumą kiekvienam iš mūsų", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šiemet mugėje 28 NVO pristatys įdomių idėjų, kaip galime padėti vieni kitiems. Mugės lankytojai galės iš pirmų lūpų sužinoti, kaip praskaidrinti sergančių vaikų dienas, kokios pagalbos reikia pagyvenusiems vienišiems žmonėms, kaip padėti atsidūrusiesiems krizinėje situacijoje, kas svarbu kalintiems ar iš įkalinimo įstaigų grįžtantiems asmenims, kokia pagalba svarbiausia neįgaliesiems, bei galės susipažinti su daug kitų veiklų ir projektų.

Nevyriausybinių organizacijų surinktos lėšos padės sukurti gražesnes Kalėdas nepasiturinčioms šeimoms, neįgaliesiems, vienišiems seneliams ir vaikams, nuo smurto nukentėjusioms moterims, gausioms šeimynoms ar krizes išgyvenantiems žmonėms.

Mugėje bus galima įsigyti rankų darbo kalėdinių dovanėlių: neįgaliųjų kūrybos, vaikų rankdarbių, įkalinimo įstaigose esančių žmonių dirbinių ir kitų įvairių kūrinių. Išalkusieji galės pasistiprinti kareiviška koše ir pasivaišinti pagal senovinį receptą keptais kalėdiniais meduoliais, obuolių pyragu bei karšta arbata.

Kalėdinę nuotaiką kurs ir mugės lankytojams koncertuos neįgaliųjų muzikinis kolektyvas „Spalvų orkestras", folkloro ansambliai „Nalšia", „Dijūta", „Radasta", „Poringė", „Jorė", Vilniaus šv. Jonų bažnyčios gospelo choras, vyks fakyrų grupės pasirodymas.

Renginio programa: spausti čia.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.12.01 13:36

Atgal