Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Taika – visų religijų tikslas

2015-01-28

Trečiadienis, sausio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje pirmą kartą viešinčiu Pasaulio evangelikų liuteronų sąjungos prezidentu vyskupu Munibu A. Younanu.

Susitikime šalies vadovė su evangelikų liuteronų bažnyčios vadovu kalbėjosi apie taikos ir humanitarines misijas, žmonių teisių pažeidimus, tikinčiųjų pagalbą skurdžiausių pasaulio regionų gyventojams, kovą su terorizmu. Prezidentė pabrėžė, kad bažnyčios vaidmuo ypač svarbus ne tik šviečiant žmones, bet ir padedant jiems konfliktų ir karo nuniokotose zonose.

„Pagrindinis žmonijos tikslas yra taika, o esminė priemonė jai pasiekti – žmogiškumas. Todėl visų religijų lyderiai ir tikintieji turi dirbti išvien ir taip prisidėti prie taikos visame pasaulyje“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Lietuvos evangelikų liuteronų indėlis į mūsų valstybės kultūrą, švietimą ir tautinį tapatumą padėjo sustiprinti valstybės pagrindus. Šio tikėjimo bažnyčiai priklausė pirmosios lietuviškos knygos autorius Martynas Mažvydas, lituanistas ir teologas Liudvikas Rėza, lietuviškos grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis, iškilus kultūros veikėjas Abraomas Kulvietis.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 20 tūkstančių evangelikų liuteronų.

Daugiau kaip 72 milijonus tikinčiųjų vienijančios Pasaulio evangelikų liuteronų sąjungos prezidentu Munibas A. Younanas buvo išrinktas prieš penkerius metus. Vyskupas Lietuvoje lankosi pirmą kartą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.28 15:07

Atgal