Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Teisėjo vardo pažeminimas - netoleruotinas

2014-01-31

Penktadienis, sausio 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Joniškio rajono apylinkės teismo teisėjo Sauliaus Remeikos atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą.

Tokį sprendimą Prezidentė priėmė susipažinusi su teisėjui iškeltomis drausmės bylomis bei Joniškio rajono apylinkės teismo, Šiaulių apygardos teismo ir Šiaulių apygardos prokuratūros pateikta informacija. Vidinio patikrinimo metu buvo nustatyta, kad teisėjas S. Remeika aplaidžiai vykdė savo darbą, vilkino bylų nagrinėjimą iki senaties bei klastojo teismo posėdžių protokolus nurodydamas fiktyvius teismo posėdžius.

„Netinkamas teisėjo elgesys pakerta žmonių tikėjimą teisingumu ir žemina visą valstybės autoritetą. Teisingumą vykdyti gali tik profesionalūs ir dori žmonės. Todėl tik principingas pačių teismų ir teisėsaugos požiūris į savo darbą gali padidinti visuomenės pasitikėjimą Lietuvos teisine sistema", - sako Prezidentė.

Šiuo metu Teisėjų etikos ir drausmės komisijoje svarstomas jau trečios drausmės bylos iškėlimo teisėjui S. Remeikai klausimas, viena drausmės byla nagrinėjama Teisėjų garbės teisme.

Taip pat Prezidentė sustabdė teisėjo S. Remeikos įgaliojimus tol, kol Teisėjų taryba priims sprendimą. Prezidentės teigimu, bylų negali nagrinėti teisėjas, dėl kurio pradėta atleidimo iš pareigų procedūra.

Nuo kadencijos pradžios Prezidentė jau yra atleidusi 14 teisėjo vardą pažeminusių asmenų - tiek pat, kiek per visą Nepriklausomybės laikotarpį iki 2009 metų.

Teismų sistemos skaidrinimas yra vienas svarbiausių Prezidentės veiklos prioritetų - netoleruojami aplaidžiai dirbantys, kyšininkaujantys, neprofesionalūs, teisėjo vardą žeminantys asmenys. Prezidentės iniciatyva buvo sugriežtinta teisėjų atranka, į teisėjų darbo ir elgesio vertinimą įtraukti ir visuomenės atstovai.

Naujausias Nacionalinės teismų administracijos ir Vidaus reikalų ministerijos visuomenės nuomonės tyrimas rodo, kad pasitikėjimas teismais per pastaruosius keletą metų išaugo dvigubai - nuo 24 proc. 2010 metais iki 51 proc. 2013 metais. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.31 09:46

Atgal