Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Teisinės sistemos reformos – Ukrainos demokratijai stiprinti

2014-10-22

Trečiadienis, spalio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininku Jurijumi Baulinu, su kuriuo aptarė Ukrainos įgyvendinamas teisinės sistemos reformas, teismų sistemos stiprinimą ir pasirengimą artėjantiems šios šalies parlamento rinkimams. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko.

Pasak Prezidentės, Ukrainos Konstituciniam Teismui šiandien tenka svarbus vaidmuo stiprinant šalies teismų sistemą ir nepriklausomumą. Konstitucinis Teismas turi būti ta institucija, kuri gina šalies demokratiją ir kuria pasitiki gyventojai.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad Ukrainos įgyvendinamos teisinės sistemos reformos ne tik leis skaidrinti ir depolitizuoti teisinę sistemą, bet ir prisidės prie šios šalies demokratijos stiprinimo. Vykdomos reformos padės užtikrinti teisės viršenybę, pagerins šalies žmonių teisių apsaugą, padidins teismų sistemos skaidrumą. Lietuva Ukrainai yra pasiruošusi pasiūlyti savo ekspertinę pagalbą.

Ukraina jau yra priėmusi keletą antikorupcinių įstatymų, taip pat Prokuratūros įstatymą, kuris yra vienas esminių reformuojant Ukrainos teisinę sistemą.

Susitikime aptarti ir artėjantys pirmalaikiai Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimai. Prezidentė palinkėjo sėkmingo pasirengimo ir sklandaus rinkimų organizavimo. Lietuva į šiuos rinkimus siunčia keliasdešimt stebėtojų.

LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus
 
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.22 16:35

Atgal