Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Tėvynės gynybai ruošiasi vis daugiau patriotiško jaunimo

2014-05-23

Penktadienis, gegužės 23 d. (Rukla). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje pasveikino priesaiką davusius 86 kariuomenės naujokus ir kartu paminėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

„Ypač dabar, kai susiduriame su grėsmėmis, vis populiaresni ir daugybės savanorių sulaukiantys baziniai kariniai mokymai - geriausias įrodymas, kad savo Tėvynės sargybą patikime patriotiškam ir laisvę mylinčiam jaunimui. Galime būti ramūs, kad, šaliai prireikus, į jos gynybą ryžtingai stos atsakingi kariai", - teigė šalies vadovė.

Į savanoriškus trijų mėnesių mokymus šiemet bus priimta 900 kareivių. Apie pusė jų pasibaigus mokymams toliau tęs tarnybą Lietuvos kariuomenėje, kiti papildys kariuomenės rezervą. Jame jau yra 76 tūkstančiai būtiniausias žinias turinčių karių.

Šalies Prezidentė pabrėžė, kad šalis gali didžiuotis puikiai parengta ir pripažinimo tarp partnerių sulaukusia profesionalia kariuomene, tačiau kilus karo grėsmei vien jos neužteks. Ypač svarbios visos savanoriškai prie pasirengimo ginkluotai gynybai prisidedančios pajėgos - tiek savanoriai, tiek Šaulių sąjunga.

Pasak Prezidentės, motyvuota ir profesionali Lietuvos kariuomenė kuria saugesnę valstybę, didina jos prestižą ir įkvepia kiekvieną pilietį prisidėti prie šalies stiprinimo.

Ceremonijoje prisiekė 52 kariai iš 30-osios bazinių karinių mokymų laidos ir 34 kariai savanoriai iš 18-osios bazinio kario savanorio įgūdžių kurso laidos.

Po iškilmingos ceremonijos Prezidentė bendravo su kariais ir visuomene, ragavo kareiviškos košės, apžiūrėjo pristatomą ginkluotę ir karinę techniką. Šventėje taip pat dalyvavo ir savo ginkluotę šalies vadovei pristatė pratybose su Lietuvos kariais dalyvaujantys Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų kariai. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.05.23 14:20

Atgal