Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Tomas Manas sujungia Lietuvą ir Vokietiją

2013-07-13

Šeštadienis, liepos 13 d. (Nida). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Lietuvoje viešinčiu Vokietijos Prezidentu Joachimu Gaucku apsilankė Nidoje vykstančiame tarptautiniame Tomo Mano festivalyje. Septynioliktus metus rengiamas festivalis - vienas didžiausių ir garsiausių vasaros renginių Neringoje. Savaitę truksiančiame festivalyje įvairiose Nidos vietose vyks koncertai, dailės parodos, atviros diskusijos, literatūrinės popietės.

Šalies vadovė teigė, kad Tomo Mano festivalis - vienas ryškiausių renginių ne tik Vakarų Lietuvoje, bet ir visoje šalyje. Pasak Prezidentės, septynioliktą kartą Nidoje Tomo Mano dėka susitinka muzika, dailė, kinas ir literatūra.

„Vienas didžiausių dvidešimtojo amžiaus rašytojų sujungia Lietuvą ir Vokietiją - mūsų žmones ir mūsų kultūras. Jis dar kartą primena, kaip glaudžiai yra susijusios mūsų šalys", - sakė valstybės vadovė.

Prezidentė ragino Nidos gyventojus būti svetingus čia atvykstantiems svečiams ir parodyti viską, kas geriausia ir kuo Neringa gali didžiuotis.

Tomas Manas - vienas iškiliausių XX amžiaus Vokietijos rašytojų, Nobelio literatūros premijos laureatas. Rašytojo vardu pavadintas festivalis Nidoje vyksta todėl, kad autorius čia praleido ne vieną vasarą. Dabar name, kuriame praėjusio šimtmečio pradžioje vasaras leisdavo šis Vokietijos rašytojas, veikia memorialinis muziejus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.13 09:24

Atgal