Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Trečiosios „Knygų Kalėdos“ – rekordinės

2014-01-09

Ketvirtadienis, sausio 9 d. (Vilnius). Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos" šiais metais surinkta daugiau nei 40 tūkst. knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms.

Jau trečią kartą surengta akcija tapo rekordine, prie jos prisijungus šalies gyventojams, užsienio šalių ambasadoms, kultūros įstaigoms, verslo ir visuomeninėms organizacijoms, leidėjams ir rašytojams.

Akcijos metu surinktos knygos bus išdalintos daugiau nei tūkstančiui kaimų ir miestelių bibliotekų. Taip pat keliaus į lietuvių mokyklas Baltarusijoje ir Lenkijoje.

„Knyga išlieka didelė vertybė. Ji mus sutelkia ir įkvepia dalintis gerumu, rūpintis savo bendruomene, gimtąja kalba ir Lietuva. Svarbu, kad naujos knygos pasieks kultūros židinius tolimiausiuose šalies kampeliuose. Dėkoju visiems, taip aktyviai palaikiusiems akciją ir padėjusiems atnaujinti kaimų ir miestelių bibliotekas", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies gyventojai bibliotekoms dovanojo naujų vaikų ir suaugusiųjų literatūros knygų, enciklopedinių leidinių apie Lietuvą, jos gamtą ir istoriją, meno albumų.

Lietuvių tautosakos institutas ir Lietuvių rašytojų sąjungos leidykla padovanojo lietuvių autorių kūrinių, žinynų, taip pat mokslo leidinių apie lietuvių kalbos istoriją, literatūrą ir tautosaką. Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos nariai padovanojo bibliotekoms savo leistų knygų.

Prie akcijos prisijungus ištikimiems akcijos bičiuliams - Švedijos, Japonijos, JAV, Turkijos, Prancūzijos, Italijos, Estijos, Čekijos, Airijos ir kitų šalių ambasadoms, šalies bibliotekos pasipildys naujomis užsienio autorių knygomis.

Knygų šalies bibliotekoms dovanoja ir verslo įmonės. Bendrovė IKEA akcijai skyrė 500 pasakų knygelių „Princesė ir laimė", bankas DNB išrinko knygas, dalyvaujančias „Metų knygos rinkimuose".

Prie akcijos prisijungė ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija ir kitos organizacijos.

Prieš Kalėdas šalies bibliotekos surengė daugiau nei pusę tūkstančio renginių ir pakvietė bendruomenes į knygų skaitymus, protmūšius, susitikimus su rašytojais ir adventines popietes.

Pernai per šią akciją buvo surinkta daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų.

Nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos" įgyvendinama kartu su bičiuliais: Bibliotekininkų draugija, Lietuvos leidėjų asociacija, Spaustuvininkų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Ugdymo plėtotės centru, knygynų tinklais „Vaga", „Pegasas", „Knygų namai" ir „Humanitas", Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą", LRT, naujienų portalu „15 min.lt" ir radiju „Laisvoji banga".

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.09 10:20

Atgal