Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Unikaliam lietuvybės židiniui – bendra Lietuvos ir Vokietijos parama

2014-02-07

Penktadienis, vasario 7 d. (Hiutenfeldas, Vokietija). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Federalinės Kanclerės Angelos Merkel kvietimu išvykusi darbo vizito į Vokietiją, aplankė lietuviškąją Vasario 16-osios gimnaziją Hiutenfelde. Tai unikali lietuviška mokykla ir vienas ryškiausių lietuvybės židinių visame pasaulyje. Čia mokosi lietuviai ne tik iš Vokietijos, bet ir iš kitų šalių.

Prezidentė bendravo su gimnazijos mokytojais, mokiniais, susitiko su Vokietijos lietuvių bendruomene, svarbiais gimnazijos rėmėjais - Heseno federalinės žemės Federacijos ir Europos reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Marku Weinmeisteriu, Lampertheimo miesto meru Gottfriedu Störmeriu, Mainco vyskupijos generalvikaru prelatu Dietmaru Giebelmannu, Bergstrasse apskrities bei Hiutenfeldo seniūnijos atstovais.

Pasak Prezidentės, tai, kad Vokietijos lietuvius telkiančią gimnaziją remia ne tik Lietuva, bet ir Vokietija, yra gražus šalių bendradarbiavimo ir tarpusavio supratimo pavyzdys, konkretus stiprių Lietuvos ir Vokietijos politinių ryšių rezultatas. Prezidentė padėkojo visiems už lietuvybės puoselėjimą ir paramą gimnazijai.

„Vasario 16-osios gimnazijai tenka ypatinga misija - telkti ir padėti išlaikyti ryšį su Lietuva ne tik Vokietijos, bet ir viso pasaulio lietuvius, ugdyti mūsų jaunimą, puoselėti gimtąją kalbą, kultūrą ir tradicijas. Džiugu, kad šios misijos svarbą supranta ir Vokietijos Vyriausybė, visokeriopai padėdama lietuvių bendruomenei išlaikyti unikalų lietuvybės židinį ir suteikti kokybišką išsilavinimą mūsų vaikams", - sakė Prezidentė.

Vasario 16-osios gimnazija - pirmoji lietuviška gimnazija, įsteigta užsienyje, kuri suteikia pilną gimnazinį išsilavinimą lietuvių kalba. Jos baigimo atestatas yra pripažįstamas Vokietijos švietimo sistemoje ir abiturientams suteikia galimybę stoti į Europos universitetus. Gimnazijoje taip pat vykdomos specialios švietimo programos lietuviams iš Lotynų Amerikos.

Vokietijoje gyvena apie 60 tūkstančių lietuvių. Aktyviai veikia Vokietijos lietuvių bendruomenė, lietuvių jaunimo sąjunga, Lietuvių kultūros institutas, Europos lietuvių kultūros centras, leidžiami lietuvių leidiniai, vyksta įvairūs kultūros renginiai, švenčiamos lietuviškos šventės.

Prezidentė su Vokietijos bendruomenės atstovais kalbėjo apie ryšių su Lietuva palaikymą, lietuvybės puoselėjimui svarbius projektus. Šalies vadovė pakvietė bendruomenės narius savo patirtimi, žiniomis ir ryšiais aktyviai prisidėti skatinant Lietuvos ekonominį, verslo ir kultūrinį bendradarbiavimą su Vokietija. Taip pat būtinai dalyvauti šią vasarą vyksiančioje dainų šventėje „Čia mano namai" ir pasaulio lietuvių bendruomenės suvažiavime.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.02.07 12:53

Atgal