Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Užsitęsusiems konfliktams spręsti yra būtinas dialogas

2011-04-29

Penktadienis, balandžio 29 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Pietų Kaukazą, kur lankysis Azerbaidžane, Gruzijoje ir Armėnijoje bei susitiks su šių valstybių vadovais - Azerbaidžano Prezidentu Ilhamu Alijevu, Gruzijos Prezidentu Mikheilu Saakašviliu ir Armėnijos Prezidentu Seržu Sargsianu. Lietuvos Prezidentė Pietų Kaukazo šalyse lankosi kaip ESBO pirmininkaujančios šalies vadovė.

Progresas ieškant užsitęsusių konfliktų sprendimo yra vienas pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetų. Prezidentė, lankydamasi Pietų Kaukazo šalyse, skatins regiono valstybių lyderius būti atviresniais siekiant esančių nesutarimų sprendimo.

„Tik taikus sprendimas, pasiektas konstruktyviose derybose, kai abi pusės rodo politinę valią ir tvirtą apsisprendimą rasti abipusiai tinkamą išeitį iš susidariusius situacijos, gali užtikrinti ilgalaikį stabilumą ir taiką", - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Susitikimuose su Pietų Kaukazo valstybių vadovais taip pat bus aptarti dvišaliai santykiai, ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas, bendradarbiavimo projektai su Europos Sąjunga.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.04.29 13:22

Atgal