Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Vaclavo Havelo idealizmas pakeitė Europą

2011-12-23

Penktadienis, gruodžio 23 d. (Praha). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prahoje Šv. Vito katedroje dalyvavo kovotojo už laisvę ir buvusio Čekijos Prezidento Vaclavo Havelo valstybinių laidotuvių ceremonijoje.

Lietuvos vadovė pabrėžė, jog Vaclavas Havelas buvo didysis Europietis, kurio drąsa, moralinės vertybės ir idealizmas pakeitė Europą. Jo vedama „Aksominė revoliucija" įkvėpė lietuvių ir kitas tautas laisvės siekti taikiai. Valstybės vadovės teigimu, mirus Vaclavui Havelui Lietuva neteko draugo, tvirtai rėmusio mūsų nepriklausomybę.

„Esu dėkinga likimui, kad teko sutikti Prezidentą Vaclavą Havelą. Tai buvo nuoširdus, šviesus ir paprastas žmogus, kuriam moralinės vertybės, žmogiškumas ir laisvės siekis buvo svarbiausia. Žmogus, kuris turėjo daug vidinės drąsos išsakyti tiesą. Kurio dvasios stiprybės nepalaužė kalėjimas ir persekiojimai", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, brangindami Vaclavo Havelo atminimą, branginkime ir ginkime tas vertybes, dėl kurių jis kovojo.

2007 m. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Krynicos ekonomikos forume Vaclavui Havelui įteikė garbingą „Vidurio ir Rytų Europos metų žmogaus" apdovanojimą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.12.23 12:43

Atgal